Yükleniyor...

ABD’de İki Senatör, Kripto Yasa Tasarısına Muafiyet Önerdi

ABD Senatörleri Mark Warner ve Kyrsten Sinema, altyapı yasa tasarısı için yeni değişiklikler önerdi.

senato

ABD Senatörleri Mark Warner ve Kyrsten Sinema, altyapı yasa tasarısı için yeni değişiklikler önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İki senatör tarafından önerilen değişiklik ile beraber, blockchain odaklı şirketleri yasanın dışında yer alacak. Değişiklik, daha önce önerilen iki değişiklik arasında bir uzlaşmadır.

ABD Senatörleri Mark Warner (D-Va.) ve Kyrsten Sinema (D-Ariz.), Senato’nun tartıştığı kripto para vergi raporlama hükmünü değiştiren güncelleme önerdi. Perşembe günü geç saatlerde tanıtılan orijinal değişikliğe göre dağıtılmış defterlerdeki işlemleri doğrulamaya dahil olan kripto para madencileri ve özel anahtar donanımı veya yazılım cüzdanları satan şirketler hariç tutulacak.

İlk güncellenmiş sürüm, muafiyeti yalnızca proof of work doğrulayıcılarının ötesine genişletecek, ancak ikinci bir revizyon yalnızca proof of stake ve proof of work doğrulayıcılarını muaf tutuyor gibi görünüyor.

Senato’nun hem bu değişikliği hem de Senatörler Ron Wyden (D-Ore.), Cynthia Lummis (R-Wyo.) ve Pat Toomey (R-Pa.) tarafından yazılan ve doğrudan rekabet eden bir değişikliği oylaması bekleniyor. Bu değişiklik, aracı olmayan kuruluşların daha geniş bir bölümünü hükümden muaf tutacak.

Tasarıdaki kripto raporlama hükmünün mevcut versiyonu, kripto para birimi endüstrisindeki herhangi bir varlık için dijital para birimlerinin başka bir kişi için transferini kolaylaştıran bir “komisyoncu” tanımını genişletecektir. Hükmün muhalifleri, madencileri, donanım ve yazılım geliştiricilerini doğrudan müşterileri olmayan kişilerin işlemlerini izlemeye zorlayacağını söylediler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x