Yükleniyor...

ABD’den 28 Milyar Dolarlık Kripto Para Vergi Hamlesi

Beyaz Saray Çarşamba günü, altyapı harcamalarının kısmen kripto para birimlerinden alınacak vergi yaptırımları ile ödeneceğini açıkladı.

abdden 28 milyar dolarlik kripto para vergi hamlesi 2

Beyaz Saray Çarşamba günü, altyapı harcamalarının kısmen kripto para birimlerinden alınacak vergi yaptırımları ile ödeneceğini açıkladı.

Beyaz Saray’ın bir bilgi notunda, milyarlarca dolarlık altyapı projesinin finansmanında harcama mahsuplarından biri olarak kripto para vergi uygulaması da yer aldı.

Önde gelen kripto para haber ajansı CoinDesk’in Çarşamba günü gözden geçirdiği ayrı bir bilgi notunda, bu paranın ne kadar sürede toplanacağı belli olmasa da, tasarının borsalar ve aracı kurumlar için artan raporlama gereksinimlerinden yaklaşık 28 milyar dolar toplayacağını söylediğini bildirdi. Kripto para haber ajansı The Block tarafından elde edilen belgelere göre ise anlaşmadaki kripto para unsurları şu şekilde açıklanıyor:

“İki taraflı altyapı çerçevesi, IRS’ye düzgün bir şekilde rapor edilmelerini sağlamak için dijital varlıklara (kripto para birimi dahil) bilgi raporlama gereklilikleri uygular. Hüküm, dijital varlıkların nasıl elde edildiği ve alınıp satıldığına ilişkin gerçekleri yansıtacak şekilde komisyoncu tanımının güncellenmesini içerir. Hüküm ayrıca komisyoncudan komisyoncuya raporlamanın, dijital varlıklar da dahil olmak üzere bölüm 6045(g)(3) kapsamındaki kapsanan menkul kıymetlerin tüm transferleri için geçerli olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Ayrıca, işletmelerin 10.000 doların üzerindeki nakit ödemeleri bildirmelerini gerektiren mevcut kurallara dijital varlıklar da ekleniyor.”

The Block ile paylaşılan belgeler, Joint Committee on Taxation’dan (JCT) bir tahmin gibi görünen 28 milyar dolarlık rakamı da içerdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner