Yükleniyor...

ABD’li Yetkililerden Tether (USDT) Yöneticilerine Dolandırıcılık Soruşturması

Bloomberg tarafından bu sabah yayınlanan bir habere göre, ABD'li yetkililerin Tether'in yöneticilerinin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırdığı söyleniyor.

tether sorusturma

Bloomberg tarafından bu sabah yayınlanan bir habere göre, ABD’li yetkililerin Tether’in yöneticilerinin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırdığı söyleniyor.

Habere göre, Adalet Bakanlığı, Tether’in bankalardan işlemlerin kripto ile bağlantılı olduğunu gizleyip gizlemediğini inceliyor, konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan ve soruşturma gizli olduğu için ismini vermek istemeyen üç kişi bu konuyla alakalı konuştu. Haberde, soruşturmanın Tether’in daha olgunlaşma aşamasında olduğu yıllar önce meydana gelen davranışlara odaklandığı belirtildi.

Bloomberg, kaynaklarından birinin, Adalet Bakanlığı’nın alıcılara bir soruşturmanın hedefi olduklarını bildiren mektuplar gönderdiğini söyledi. Bildiriler, bir dava açılıp açılmayacağına dair bir kararın yakında verilebileceğini ve nihayetinde üst düzey Adalet Bakanlığı yetkililerinin suçlamaların garanti edilip edilmediğini belirleyeceğini gösteriyor.

Bloomberg haberine göre, Adalet Bakanlığı’nın hangi spesifik davranışı araştırdığı net değil. Bununla birlikte, New York Başsavcısı’nın bu yılın başlarında yayınlanan Tether raporu, müfettişlerin nereye baktığına dair potansiyel bir ipucu sunuyor.

The Block, yorum yapmaları için Tether’e ulaştı, ancak herhangi bir yanıt almadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner