Yükleniyor...

Adalet Bakanlığı Sözcüsünden Vebitcoin ve Thodex Açıklaması Geldi

Adalet Bakanlığı Sözcüsü, kripto para borsaları hakkında açıklamada bulundu.

cekin

Adalet Bakanlığı Sözcüsü, kripto para borsaları hakkında açıklamada bulundu. Sözcü Ertuğrul Çekin, Thodex ve Vebitcoin soruşturması kapsamında toplamda 10 kişinin tutuklandığını açıkladı. 

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, Dikmen Hakim Evi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Burada Thodex ve Vebitcoin olaylarıyla alakalı konuşan Çekin, bu adli olaylarla ilgili, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının hızlı bir biçimde soruşturma başlattığını kaydetti. Çekin, Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer hakkında Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığını ve kırmızı bültenle arandığını anımsattı. Adalet Bakanlığı Sözücüsü, şu ifadeleri kullandı:

“Aynı soruşturma kapsamında dün itibariyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile 6 şüpheli tutuklanmıştır.”

Çekin ayrıca Vebitcoin soruşturmasının Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürüldüğünü ve soruşturma kapsamında 4 şüphelinin nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklandığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner