Yükleniyor...

AGLD Coin Nedir? AGLD Coin Yorum ve Geleceği

Adventure Gold (AGLD), Ethereum platformuna dayalı bir ERC-20 token'ıdır.

Adventure Gold AGLD

Adventure Gold (AGLD), Ethereum platformuna dayalı bir ERC-20 token’ıdır.

Adventure Kripto alanı şimdi, farklı yaşam alanlarından yatırımcıları çeken çok sayıda değerli varlığa sahiptir. Yükselen kripto teknolojilerini kullanan daha fazla GameFi projesiyle, oyun meraklıları sırada . Axie Infinity, Genopets ve Illuvium gibi son projeleri bir düşünün.

Bu gelişmenin nedeni, artık sayısız projenin temeli haline gelen, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) çılgınca büyümesidir. Bu ilginin arkasında ne var? Bazı faktörler arasında dönüm noktası satış rakamları, ünlülerin onayları ve ana akım medyadaki sayısız manşet sayılabilir.

Özellikle Loot NFT projesi, yenilikçi doğası ve ateşli hayran kitlesi nedeniyle dikkatleri üzerine çekmiştir. 

Adventure Gold (AGLD) Coin Nedir?

Adventure Gold (AGLD), Ethereum platformuna dayalı bir ERC-20 token’ıdır. Loot NFT projesi için oylama gücü ve yönetim özellikleri satın almak için kullanılabilir ve muhtemelen henüz piyasaya sürülmemiş bir oyun için oyun içi para birimi olarak hizmet edecektir. Loot, AGLD token sahiplerinin, zincir üzerinde depolanan, esasen fantezi temalı, metin tabanlı Adventure teçhizatı öğeleri olan, rastgele oluşturulmuş, değiştirilemez token’ların (NFT’ler) bir listesi olan “Loot Bag” satın almalarını sağlar.

İlk olarak Eylül 2021’de piyasaya sürülen AGLD, Loot NFT sahiplerinin 10.000 ücretsiz token talep etmelerini sağladı. Loot projesinin yenilikçi doğası nedeniyle, token fiyatları lansman sırasında fırladı.

Mevcut dolaşım kaynağı

Dolaşımdaki arz, halka açık olan ve kripto para biriminde dolaşan kripto para birimlerinin veya tokenlerin sayısıdır. Ve toplam Adventure Gold kripto arzı 70,170,001 birimdir.

Loot, video paylaşım uygulaması Vine’ın kurucu ortağı Dom Hofmann tarafından kuruldu. İlk başta, Loot sadece düz bir arka plana sahip bir grup metin gibi görünüyordu. Projeyi sosyal medyada paylaştıktan sonra kısa sürede büyük ilgi gördü ve NFT topluluğunun hayal gücünü harekete geçirerek birçok kişinin projeyi incelemesine yol açtı.

Loot NFT projesi etrafındaki vızıltıların nedenlerinden biri, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in onayı ve desteğidir. Bu, Syndicate DAO’nun kurucu ortağı ve bir Loot topluluğu üyesi olan Will Papper tarafından Loot NFT’leri için yerel token olarak Adventure Gold’un hızlı bir şekilde piyasaya sürülmesine yol açtı.

Loot Nedir?

Loot, şu anda devam etmekte olan topluluk tarafından oluşturulmuş bir oyunun temeli olması amaçlanan Ethereum tabanlı bir NFT projesidir. Çeşitli nadirlikteki silahlar ve teçhizat dahil olmak üzere oyunun bir parçası olacak rastgele oluşturulmuş 8.000 Ganimet Torbasından oluşur.

Belirtildiği gibi, çantaları almak ücretsizdi (basma işlemi sırasında Ethereum gas ücretleri dışında). Yine de hızlı bir şekilde basıldılar ve yüksek fiyatlara satmaya başladılar. 

adventure gold nedir 300x170 1

NFT’leri Lootla

Loot öğeleri aslında NFT’lerdir. Ancak, birkaç ilginç şekilde diğerlerinden farklıdırlar. En bariz olanı, NFT’lerin tamamen ücretsiz olduğu gerçeğidir. Bu, NFT alanında nadiren görülür, çünkü herkes onları satarak kâr elde etmek ister.

Ek olarak, çoğu durumda NFT’ler görüntülerdir. Loot’un durumunda, NFT’ler sadece belirli bir oyun içi öğeyi temsil eden kelimelerdir. 

Örneğin, öğeler birkaç kategoriye ayrılır:

  • Yaygın
  • Yaygın Olmayan
  • Nadir
  • Epik
  • Efsanevi

Ganimet Torbasının değeri, içeriğine bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Öğe ne kadar nadir olursa, değeri o kadar yüksek olur. Ancak, daha fazla ayrıntı eklendikçe öğelerin değerinin nasıl değişeceğini henüz görmedik. Birçok kişi bu Ganimet Torbalarını, öğelerinin yeni başlayan oyunda sahip olabileceği potansiyel değere göre takas ediyor. 

En büyüleyici olan şey, bir Loot Torbasındaki her öğenin akıllı sözleşmeyle okunabilir parametrelere sahip olmasıdır. Bu, platformun üzerine inşa edilmiş başka bir öğeyle etkileşime girebilecekleri anlamına gelir. Bu nedenle, çok çeşitli oyunlar ve diğer projeler için bir temel olarak kullanılabilirler.

En iyi yanı, yaklaşan oyunun geliştirilmesinin, fan sanatı, oyun bilgisi ve hikayesi üzerinde aktif olarak çalışan topluluğun elinde olmasıdır. 

Loot projesi başkaları için de bir ilham kaynağı. Örneğin, adını Loot’tan alan ve Adventurecılara “Familiars” NFT’leri sunan FLOOT token’larını ele alalım. Orijinal Loot’ta olduğu gibi, insanlar Familiars’ı basıyor ve sahip oldukları her biri için 110.000 FLOOT token’ı alacaklar.

NFT

Topluluk Odaklı Sosyal Ağ

Loot Torbalarının içindeki darphane eşyalarının türleri ve özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı yok. Her şey yoruma açık bırakıldı ve topluluk bunu daha da geliştirmeyi kendi üzerine aldı. Bu, projeyi diğer birçok projeden ayıran bir diğer önemli özelliktir – çoğu NFT projesi, geliştiricileri ve kurucuları tarafından belirlenen yönü takip eder. Buna karşılık, Loot, projenin değerine ve nasıl kullanıldığına gelince, topluluğun karar verme yetkisine sahip olduğu aşağıdan yukarıya bir yaklaşım kullanarak çalışır.

Loot, Loot sahiplerinin ve hayranlarının yeni Loot fikirlerini tartışmak ve projeler inşa etmek için toplanabilecekleri özel bir topluluk alanı sunar. Şu an itibariyle, Loot Builders Discord ve Loot Community Discord, Loot sahiplerinin ve hayranlarının fikirlerini gerçek zamanlı olarak tartışıp beyin fırtınası yapabileceği en büyük iki platformdur. 

Ayrıca, Loot ilk olarak metin tabanlı bir proje olarak başlasa da, şimdi belirli öğeler hakkında kendi teorilerini oluşturan birçok tutkulu topluluk üyesine sahip. Bu, çeşitli başlıklardan ve hayran sanatlarından açıkça görülmektedir . 

Loot Dungeon

Loot Dungeon, Loot NFT’leri içeren bir blockchain oyunudur. Ganimet eşyalarınızı istifleyerek canavarlarla savaşabilirsiniz. Savaşın sonucu daha sonra rastgele, zincir üzerinde zar atışları sağlayan Chainlink Doğrulanabilir Rastgele İşlevler ( VRF’ler ) kullanılarak belirlenir. Kazananlara daha sonra AI tarafından oluşturulan bir piksel sanatı parçası verilir. 

Loot NFT verileriniz, Loot Dungeon’a girdiğinizde akıllı bir merkeze gönderilir. Bundan sonra, bir canavarla savaşmaya mı yoksa kaçmaya mı karar vermek için tam bir gününüz var. Tabii ki, ölürseniz Loot NFT’nizi kaybedersiniz… Ancak 0,05 ETH‘yi aşmayan bir ücret öderseniz elinizde tutabilirsiniz. 

AGLD Ne İçin Kullanılır?

Adventure Gold token’ının Loot projesinde çeşitli kullanımları vardır. En önemlisi toplum yönetimidir. Para birimi sahipleri, oy vermek ve projeyi ilerletmek için belirteçleri kullanır. Bu, hikayenin ve diğer oyun içi özelliklerin belirlenmesini içerir. 

İyi bir örnek, AGLD sahiplerinden oluşan tüm topluluğun, hikayenin ilk bölümünün nasıl biteceği konusunda oy kullanma şansına sahip olduğu Kutsal Savaş Bölüm 1’dir. Üyeler, hikayedeki karakterin taç takıp takmayacağını seçmek zorundaydı.

Oylama, birçok proje için oylama prosedürlerini kolaylaştıran merkezi olmayan bir sistem olan Snapshot’ta gerçekleşir.

Yönetişim ve oylamanın yanı sıra, AGLD, oyuncuların bunun için eşya alışverişinde bulunduğu bir oyun içi para birimi olarak hizmet edecek. Elbette hiçbir şey nihai değildir ve AGLD belirteçleri için başka uygulamalar görebiliriz.

Loot NFT’lerinde olduğu gibi, yatırımcılar AGLD tokenlerinin potansiyel değeri üzerinden işlem görüyor. Oyun hakkında daha fazla şey öğrendikçe AGLD’nin rolü büyük olasılıkla değişecek. Diğer Loot tabanlı projelerle de entegre edilebilir.

AGLD Coin Yorum ve Geleceği

Loot’un geleceği heyecan verici ve oldukça umut verici görünüyor. İnsanların bir NFT’nin planını başka bir ilgili proje için temel olarak nasıl kullanabileceğini gösterir. Strateji ve oyun geliştirme ilerlemeye devam ederken, tüm platformun aldığı yönü görmek için izliyor olacağız. Şimdilik Loot, AGLD’nin önemli bir rol oynamaya devam edeceği umut verici bir yol haritası sundu. 

usd 1630940468364

AGLD Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 AGLD Coin 42.50 TL TL’den işlem görüyor. AGLD Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 11.36% değişim gösterdi. TRIBE Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 32,345,949 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 102,211,127 $ dolar seviyesinde.

AGLD Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 AGLD Coin 1.32 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Ocak ayı itibariyle AGLD Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 7.63 dolarla kaydetti. Bununla birlikte AGLD yılın en düşük seviyesini ise 0,3614 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner