AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan Kripto Para Yasası Açıklaması • Coinkolik
Yükleniyor...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan Kripto Para Yasası Açıklaması

Kripto para toplantısının ardından açıklama yapan Mustafa Elitaş, bir an önce yasanın çıkarılması gerektiğini ifade etti.

elitas

Kripto para toplantısının ardından açıklama yapan Mustafa Elitaş, bir an önce yasanın çıkarılması gerektiğini ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto paralarla ilgili yasal düzenlemelere ilişkin bir açıklama gerçekleştirdi. Elitaş’ın konuyla ilgili açıklamasından satır başları şu şekilde:

“Bir an önce yasa çıkarılacak. Teknik çalışmalar yapılıp ortak noktada buluşulacak. Sistem nasıl rahat yürüyecek bunu değerlendirdik. Geniş bir tanımlama oluşturulacak.

Sistemin önündeki engellerin kaldırılması, regülasyonların bulunmadığı ülkelerde bu konuda aracı olabilecek kişilerin de Türkiye’de faaliyetlerine devam etmeleri konusunda faydalı olacağı konusunu gündeme getirmiş oldular.

Parlamento bugün çok önemli bir iş yaptı. Parlamento temsilcileri ve konunun tarafları ile birlikte taslak üzerinde fikir alışverişleri yapıldı. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Muhtemelen önümüzdeki günlerde AK Parti olarak bir araya gelip konuyu değerlendireceğiz.

NFT gibi koleksiyonların düzenleyici sisteme girmesi için geniş kapsamlı bir düzenleme olması gerektiği kanaatine vardık.

Vergilerin olmasına yönelik bir kanaatimiz oluştu. Vergilerin nasıl alınacağı Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın konusudur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x