Yükleniyor...

Aktif Bank’tan Decentrland’da Yeni Temas Noktası

Aktif Bank, Decentraland’da müşterileri için yeni bir temas alanı hazırladı.

Ekran Resmi 2022 06 06 14.08.57

Aktif Bank, Decentraland’da müşterileri için yeni bir temas alanı hazırladı. Metaverse’te yeni bir iletişim kanalı kurmak isteyen popüler banka, bir bina inşa ederek bir ilke daha imza attı.

Aktif Bank Decentraland’da yer alan binası sayesinde tüm gün ziyaretçilerle buluşup iletişim kurabilecek. Bina içerisine Aktif Bank Metaverse Agent’ı da ekleyen banka, bu şekilde müşterilerine bilgilendirmelerde de bulunabilecek. Tüm kullanıcılar hafta içi saat 09:00-18:00 saatleri arasında Decentraland üzerinden 65,-127 koordinatlarında bu binaya erişebilir.

Ekran Resmi 2022 06 06 14.10.17

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Hızla hayatımıza giren ve önümüzdeki dönemde bu yerini ivmelenerek artıracak olan Metaverse’te, bu evrenin gelişim hızıyla paralel biçimde yol katedebilmek için Aktif Bank olarak hızla aksiyonlar almaya başlamış ve Decentraland’de yerini alan, projeler gerçekleştiren ilk Türk bankası olmuştuk. Temel hedefimiz; müşterilerimize dokunabileceğimiz ve daha iyi, yeni deneyimler yaratabileceğimiz her alanda varlık gösterebilmek. Bugün, tam da bu amaca hizmet eder biçimde Metaverse’te müşterilerimizle markamız arasında yeni bir temas alanı oluşturuyoruz. Bu evrende mevcut koşullardaki en etkin müşteri deneyimini sağlayabilmek adına da sektörümüz için öncü bir adım atarak yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Decentraland’de bir Aktif Bank binası açmanın yanı sıra orada müşterilerimizle iletişim kurabilecek ve bilgilendirme sağlayacak bir Aktif Bank Metaverse Agent’ı da konumlandırdık. Önümüzdeki günlerde binamız içerisindeki temas seçeneklerini artırmak ve binamızın daha etkin biçimde kullanılmasını sağlamak için de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca ekosistemimizin bize verdiği avantajı müşterilerimiz için kullanmaya devam ediyoruz, bundan sonraki dönemde 9 milyon kullanıcılı biletleme markamız Passo ile de Metaverse’te yenilikçi ve öncü bir etkinlik projesi kurgulayacağız” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner