Yükleniyor...

Alchemix (ALCX) Nedir?

Alchemix, kendi kendine ödeme yapan kripto krediler için yenilikçi bir DeFi protokolüdür.

alchemix

Alchemix, kendi kendine ödeme yapan kripto krediler için yenilikçi bir DeFi protokolüdür. Kullanıcı teminatını bir araya toplayan protokol, herkesin borcunu zaman içerisinde ödemek için karları birleştirir.

Alchemix Nedir, Nasıl Kullanılır?

Alchemix, kripto krediler için yenilikçi bakış açısıyla geliştirilmiş bir merkeziyetsiz finans protokolüdür. Platform, kullanıcıların sistem üzerinde kilitleme teminatı karşılığında edinebilecekleri, getiri destekli sentetik token’lar yaratır. Alchemix Finance kurucusu Scooby Trooples’tir.

Öte yandan Alchemix akıllı sözleşmesine yatırılan her DAI/ETH, kullanıcıların hemen getiri elde etmeye başladığı Yearn kasasına yönlendirilir. Protokol, kullanıcılarının borçlarını ödemek için borç verenlerin mevduatlarından kazanılan getirileri kullanır. Yatırımcılar mevduatlarını ne kadar uzun süre tutarlarsa, o kadar fazla getiri elde edecekler ve daha sonra o kadar fazla miktarda kredi geri ödenecektir.

Alchemix’i kullanmak isteyenler aşağıdaki adımları takip ederek platformu kolaylıkla kullanabilir:

 • Alchemix ekosistemine bir depozito (teminat) yatırın.
 • Mevduat veya teminat değerinin yüzde 50’si kadarını kredi olarak kullanılabilir.
 • Mevduat, krediyi otomatik olarak geri ödeyen zaman içinde faiz kazanır.

Alchemix’in yerelleştirilmesinin büyük bir yönü, ileriye dönük sürdürülebilir büyüme elde etmek için ekosistem operasyonlarını dağıtmaktır. Ayrıca, idari işlevlerle ilgili olarak var olan herhangi bir güven varsayımını çözecektir.

alchemix

ALCX Nedir?

ALCX coin, Alchemic protokolünün yönetici tokenı’dır. Kullanıcılar bu token’ları DAO sistemine yatırdıkları andan itibaren VP denilen oylama puanları kazanmaya başlarlar. Ayrıca ne kadar uzun süre staking tutulursa ve ne kadar çok ALCX yatırılırsa, o kadar çok VP elde edilir. Bir oylama olduğunda, kullanıcılar oylama puanlarından istedikleri miktarda kullanmayı seçebilirler.

ALCX coin 28 Şubat 2021 tarihinde piyasalara giriş yapmıştır. Protokol, tam özerk ademi merkeziyetçiliğe ulaşma vizyonunu gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

ALCX Arzı Ne Kadar?

Dolaşımda 1,7 milyon adet ALCX arzı vardır. Bu coin’lerin piyasa değeri ise 36 milyon dolardır. Kripto paraların arzı, söz konusu coin’in dolaşımda olan toplam miktarını ifade eder. Kripto para birimleri genellikle bir arz sınırına sahiptir, yani ne kadarının dolaşımda olabileceği belirlenmiştir. Bu sınır, kripto para biriminin blok zincirindeki protokol tarafından belirlenir ve genellikle sabit bir sayıdır.

Alchemix coin güncel fiyatı şu şekildedir:

alchemix

Alchemix (ALCX)

23.49 $

ALCX Coin ATH’si Kaç?

ATH, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek fiyatı (All-Time High) anlamına gelir. Bu, kripto para biriminin tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığı zamanı ifade eder. ALCX coin en yüksek ATH fiyatı 20 Mart 2021 tarihinde 2,06 USD olarak kaydedilmiştir.

ALCX Coin ATL’si Kaç?

ATL, kripto para biriminin tüm zamanların en düşük fiyatı (All-Time Low) anlamına gelir. Bu seviye genellikle, kripto para biriminin çıkışından bu yana geçen en düşük fiyat seviyesi olarak kabul edilir. Kripto para birimlerinin ATL’leri, genellikle fiyatların düşmesine ve piyasada panik oluşmasına neden olan aşırı düşük fiyat seviyelerini yansıtır. ALCX coin en düşük ATL fiyatı 30 Aralık 2022’de 13,49 USD’dir.

ALCX coin

ALCX Coin Hangi Borsada?

ALCX coin’leri merkezi borsalarda veya merkeziyetsiz borsalarda bulabilirsiniz. Fakat herhangi bir alım satım işlemi gerçekleştirmeden önce bu coin’in listelendiği borsaları bilmek ve bu borsalardan birinde hesap oluşturmak gerekir. ALCX satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Kraken
 • SushiSwap
 • Curve Finance
 • Gemini
 • Gate.io
 • OKX
 • Bitrue
 • Pionex
 • Bitay
 • ZT
 • XT.COM

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner