Yükleniyor...

BUSD Paniği: 2.45 Milyar Dolar Çekildi!

SEC'in Paxos ve BUSD konusunda yaptığı baskılar neticesinde, BUSD tarafında yaklaşık 2 buçuk milyar dolarlık bir çekim gerçekleşti.

binance busd

SEC’in Paxos ve BUSD konusunda yaptığı baskılar neticesinde, BUSD tarafında yaklaşık 2 buçuk milyar dolarlık bir çekim gerçekleşti.

Kripto paraların artan ünü karşısında, düzenleyici ve denetim eksikliği de yavaş yavaş giderilmeye başlandı. Özellikle ABD’li düzenleyiciler, kripto sektöründe son zamanlarda artan kara para aklama ve dolandırıcılık yönüne odaklanmaya başladı. SEC, Ripple ile devam eden davasının yanı sıra, yeni hedefini BUSD olarak belirledi. Binance CEO’su CZ, SEC’in BUSD baskısı neticesinde, BUSD tarafında 2.45 milyar dolarlık bir çekim gerçekleştiğini duyurdu.

Binance CEO’su CZ, BUSD Paniğine Değindi

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), SEC’in Paxos ve BUSD üzerinde yürüttüğü soruşturma neticesinde, BUSD tarafında çıkan 2.45 milyar dolara değindi.

CZ, yatırımcıların panik halinde hareket ettiğine işaret etti. Ayrıca CEO, BUSD’den çıkan 2.45 milyar dolarlık varlığın USDT’ye kaydığını açıkladı. Twitter üzerinden paylaşım yapan CZ, Binance’in BUSD ihracında yer almadığını ifade etti.

New York düzenleyicisinin, BUSD ihracında görevli olan Paxos’a verdiği talimatlar ve daha sonrasında SEC’in de soruşturmaya müdahil olması, BUSD krizini ortaya çıkardı.

Kripto para piyasasını da olumsuz anlamda etkileyen bu olaya, Binance CEO’su CZ’nin yaklaşımı “sakin” oldu. CZ, FUD ve saldırı mesajı vererek, borsada herhangi bir sorun olmadığını aktardı.

Bugün CZ, BUSD’den çıkan 2.45 milyar dolarlık paranın, USDT’ye kaydığını aktardı. “Manzara değişiyor” başlığıyla analizi aktaran CEO, USDC tarafında da çıkışlar olduğunu sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner