Alipay ve Tencent Çin’in Eleştirileri Devam Ederken NFT'leri 'Dijital Koleksiyon' Olarak Adlandırdı • Coinkolik
Yükleniyor...

Alipay ve Tencent Çin’in Eleştirileri Devam Ederken NFT’leri ‘Dijital Koleksiyon’ Olarak Adlandırdı

Çinli teknoloji holdingleri Alibaba ve Tencent, kısa süre önce, NFT özelliklerini yeniden markalaştırdı.

nft 1 1

Çinli teknoloji holdingleri Alibaba ve Tencent, kısa süre önce, NFT özelliklerini yeniden markalaştırdı. Çin devlet medyasının NFT’leri açıkça eleştirmesinin ortasında NFT’leri “dijital koleksiyon ürünleri” olarak adlandırdılar.

Alibaba’nın fintech ortağı Ant Group tarafından işletilen mobil ödeme uygulaması olan Alipay, platformundaki NFT koleksiyonlarının adını Tencent ile beraber dijital koleksiyonlar olarak değiştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alipay, AntChain’i üzerine inşa edilmiş NFT sanat eserlerini aktif olarak kullanıma sunuyor. Haziran ve Ağustos aylarında ara yüzü için NFT duvar kağıtları sattı ve geçen ay 2022 Asya Oyunlarının meşalesini içeren NFT’ler oluşturdu.

Temmuz ayında, Alibaba’nın çevrimiçi pazarı Taobao, yıllık Taobao Maker Festivali’nde Blockchain tabanlı geliştirme platformu olan Near Protocol ile ortaklaşa NFT’ler sattı.

AntChain, yeniden markalaşma hareketini çevreleyen endişeleri gidermek için Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dijital koleksiyon ürünleri etrafında işini yasalara ve düzenlemelere sıkı sıkıya uygun olarak yürüttüğünü söyleyerek şöyle konuştu;

“AntChain, dijital koleksiyon öğelerinin içeriğini dikkatli bir şekilde seçmek için katı standartlar belirliyor, dolandırıcılık riskini en aza indirmek ve alıcılar için gerçek adla kimlik doğrulaması gerektiriyor. Yalnızca dijital koleksiyonların kimliği doğrulanmış Alipay kullanıcıları arasında, ücretsiz olarak hediye edilmesine izin veriyor. Bu arada AntChain ve NFT ürünleri etrafındaki fiyat spekülasyonlarına kesinlikle karşıyız.”

Tencent’in Ağustos ayında piyasaya sürdüğü bir NFT uygulaması olan Huanhe, uygulamadan NFT referanslarını da kaldırdı.

Tencent’in bir sözcüsü Forkast.News’e şunları aktardı;

“Huanhe, dijital ürünlerin kullanıcılar arasında transferini yasaklayan, tüm kullanıcıların gerçek adlarını kullanmasını gerektiren ve sağlam dahili risk kontrollerine sahip olan tam uyumlu bir platformdur. Kripto para birimleri ile ilgili olanlar da olmak üzere herhangi bir yasa dışı faaliyete müsamaha göstermez.”

Çin’deki teknoloji devleri, NFT yani “dijital koleksiyon ürünleri” fikrini benimsemiş olsa da, düzenleyici endişeleri nedeniyle kullanıcılara yeniden satış özellikleri sunmaktan kaçındılar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x