Yükleniyor...

Altcoin yatırımcıları tetikte olsun: ETH’de işler kızışıyor!

Ethereum spot ETF gündeminin kızışması ve SEC'in Ethereum'a olan negatif yaklaşımı, altcoin piyasasını diken üstünde tutmaya devam ediyor.

ethereum eth grafik

Ethereum spot ETF gündeminin kızışması ve SEC’in Ethereum’a olan negatif yaklaşımı, altcoin piyasasını diken üstünde tutmaya devam ediyor.

21 Mart itibarıyla açıklama yapan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ethereum’u menkul kıymet olarak sınıflandırmak için bir kampanya başlattı. Bu gelişmeyle bir miktar değer kaybeden ETH, BTC’nin toparlaması eşliğinde tekrardan gaza bastı. Hem BTC halving’ine sayılı günler kalması hem de spot ETH ETF gündeminin giderek kızışması, ETH fiyatı için merak yarattı.

ethereum grafik

Ethereum’un (ETH) yükselişi, altcoin boğasının fitilini yakacaktır!

BTC’nin 60.800 doları test etmesiyle 3060 dolara atan ETH, kayda değer bir tepki alarak 3500 doları aştı. Güncel durum itibarıyla 3526 dolardan el değiştiren altcoin’lerin lideri, görünümü pozitife çevirmeye başladı. Spot ETH ETF’lerine dair olumlu haberlerin gelmesi, BTC’nin 65.000 doların üzerine yerleşmesi veya ETH’nin 3330 doların üzerinde kalıcılık sağlaması gibi unsurlar, pariteyi sırasıyla 3640 ve 3970 dolara çekebilir. Böyle bir senaryoda altcoin’lere para girişi artıp, sektöre daha fazla can gelecektir.

eth 22 mart grafik

Başta SEC olmak üzere düzenleyicilerin Ethereum’a karşı cephe alması, BTC’nin yönünü aşağı çevirmesi veya sektör genelinde fud bir haber yayılması, paritede satış baskısı oluşturacaktır. Böyle bir senaryoda sırasıyla 3330 – 3000 ve 2720 dolara doğru geri çekilme yaşanabilir. 2720 Doların kaybı, yeni bir satış dalgasının habercisi olacaktır.

Ethereum Dencun katman 2

Şimdilik yönünü henüz belirlememiş olan kripto para piyasası, BTC ve ETH’nin fiyat hareketleri ile kritik bir sürece girecektir. Kripto yatırımcılarının dikkat etmesi gereken ilk unsurlar, BTC ve ETH’deki fiyat yapısı olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner