Yükleniyor...

Büyük manipülasyon: “SEC Bitcoin spot ETF’lerini reddedecek”

Daha önce Bitcoin spot ETF'lerin onaylayacağını söyleyen Matrixport, hızlı bir şekilde görüş değiştirerek SEC'nin Ocak ayında tüm ETF başvurularını reddedeceğini belirtti.

Matrixport BTC spot etf

Daha önce Bitcoin spot ETF’lerin onaylayacağını söyleyen Matrixport, hızlı bir şekilde görüş değiştirerek SEC’nin Ocak ayında tüm ETF başvurularını reddedeceğini belirtti.

Kripto para piyasasında manipülasyon iddiaları gündemi sarstı. Tüm kripto para piyasası SEC’nin Ocak ayında Bitcoin spot ETF’leri onaylayacağını beklerken, sektörün uzman isimlerinden ilginç yorumlar gelmeye başladı.

Geçtiğimiz gün dikkat çeken bir rapor yayımlayan Matrixport, SEC’nin Bitcoin spot ETF’leri onaylayacağını ve BTC’nin 50 bin dolara ulaşacağını söylemişti. Matrixport, kısa sürede fikrini değiştirdi ve piyasayı sarstı. Matrixport, SEC’nin Ocak ayındaki tüm Bitcoin spot ETF başvurularını reddeceğini belirtti.

Bitcoin spot ETF iddiaları kripto piyasasını sarstı

Matrixport’un peş peşe yayımladığı raporlar, kripto para piyasasını sarstı. Matrixport, önce SEC’nin Bitcoin spot ETF’leri onaylayacağını söyledi, daha sonra reddeceğini belirtti. Matrixport’un hızlı bir şekilde görüş değiştirmesi, akıllara manipülasyon iddialarını getirdi.

Matrixport, manipülasyon iddialarını gündeme getiren raporunda, SEC’nin Bitcoin ETF başvurularını reddeceğini belirtti. Matrixport, SEC Başkanı Gary Gensler’in Aralık 2023 tarihindeki yorumlarını öne sürdü. Raporda, Gensler’in uyumluluk konusunda bu sektörün daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu söylediği ifade edildi.

Raporda, SEC’nin Bitcoin spot ETF’leri reddetmesiyle birlikte BTC’nin 36 bin ila 38 bin dolar arasında fiyatlanacağı ve bu düşüşün birçok kurumsalı likidasyona iteceği aktarıldı.

Matrixport, Bitcoin spot ETF gündeminin alevlenmesiyle birlikte 14 milyar doların fiat ve kaldıraç tarafında piyasaya sokulduğunu bildirdi. Bu para girişinin büyük bir beklenti neticesinde ortaya çıktığını ve beklentinin sarsılması halinde kripto piyasasının sallanacağı belirtildi.

Bitcoin spot ETF başvurularının reddedilebileceğinin belirtildiği raporda, ABD’nin Bitcoin spot ETF’leri onaylamasında herhangi bir nedenin olmadığı ve sektörün halen daha SEC’nin eline tam anlamıyla geçmediği ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner