Yükleniyor...

ETF analisti Balchunas Bitcoin’e (BTC) can suyu oldu!

Matrixport'un raporunu eleştiren Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Bitcoin spot ETF konusunda "Onaydan başka bir şey duymadık" dedi.

Bloomberg ETF bitcoin btc

Matrixport’un raporunu eleştiren Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Bitcoin spot ETF konusunda “Onaydan başka bir şey duymadık” dedi.

Kripto para piyasası, Matrixport’un sansasyonel raporuyla sallandı. Bitcoin (BTC), anlık yüzde 7’nin üzerinde düşüş yaşadı. Matrixport’un SEC’nin Bitcoin spot ETF’lerini reddedeceğini belirtmesi, piyasanın düşüşünde ana etmen oldu.

Kripto yatırımcıları, Matrixport’un manipülasyon yaptığını ve piyasanın düşüşüne yol açtığını düşünmeye başladı. Konuyla ilgili konuşan Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Matrixport’u topa tuttu.

ETF analisti BTC düşüşüne yol açan Matrixport’u topa tuttu!

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Matrixport’un yayımladığı rapor ile kızışan kripto gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

X platformundan paylaşım yapan Balchunas, Matrixport’un Bitcoin spot ETF’lerinin reddedileceğine yönelik raporuyla ilgili çok soru geldiğini ve bu nedenle açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti. Balchunas, Matrixport’un raporunu sert bir şekilde eleştirdi ve şirketin kurucusuna yaptıkları haberin spekülasyon olup olmadığını sordu.

Matrixport’un yayımladığı rapor ile panikleyen kripto yatırımcıları, büyük bir düşüşe maruz kaldı. Birçok altcoin, anlık olarak yüzde 15 ila 30 arasında düşüşler yaşadı. Bitcoin spot ETF’lerin reddedileceği algısı, vadeli işlemlerde yarım milyar dolardan fazla parayı buharlaştırdı.

Matrixport’a eleştiriler yönelirken, Balchunas adeta yüreklere su serpti. Balchunas, Bitcoin spot ETF’ler hakkında onay geleceğinden başka bir şey duymadıklarını ifade etti.

Balchunas’ın paylaşımından sonra kripto piyasasında yükseliş görüldü. Bitcoin toparlanmaya başladı ve bazı altcoin’ler düşüş öncesi fiyatlarına geri döndü.

Balchunas’ın şu söylemi ise dikkat çekti; “Bitcoin boğası yaşanıyor gibi görünüyor ve kısa süre önce yöneticiler (ETF başvurusunda bulunan şirketler) onayın muhtemel olduğunu söyledi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner