Altın Fiyatlarında Son Durum Ne? 31 Ağustos 2021 • Coinkolik
Yükleniyor...

Altın Fiyatlarında Son Durum Ne? 31 Ağustos 2021

Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole sempozyumunda gerçekleştirdiği konuşmada altını destekledi.

altın fiyatı

Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole sempozyumunda gerçekleştirdiği konuşmada altını destekledi. Bununla beraber Powell’ın bu konuşması hisse piyasalarını daha kuvvetli etkiledi.

Powell, Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Tahvil alımlarını azaltmaya bu yıl başlamak uygun olabilir. Tahvil alımlarında azaltım doğrudan faiz artırım zamanlaması sinyali değil. Enflasyonun geçici olduğunu görebiliyoruz. Yüksek enflasyon problem olursa Fed kesinlikle tepki verir. Yüzde 2’lik enflasyon hedefine ulaştığımızı zaman gösterecek. Geçen yıl yaptığımız değişiklikler bize kolaylık sağladı. Toparlanmayla varlık alımlarını azaltmayı çoğu üye destekliyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pazartesi günü hisse piyasalarında altın fiyatları, geriledikten sonra Asya piyasalarında yeniden yükselerek son 4 haftanın en yüksek seviyelerine yakın bir seviyede işlem görüyor.

Powell’ın konuşması sonrasında Pazartesi günü hisse piyasalarında altın fiyatları, geriledikten sonra Asya piyasalarında yeniden yükselerek son 4 haftanın en yüksek seviyelerine yakın bir seviyede işlem gördü. Haftaya 1.820 dolar civarında başlayan ons altın, hisse piyasalarının pazartesi günü rekor kırmasından sonra hafif bir düşüş kaydetmişti. Asya işlemlerinde yeniden yükselişe geçen ons altın bu sabah saatler 15:30’u gösterdiğinde 1.812 dolar seviyesinde işlem gördü. Gram altın fiyatı 484 liradan işlem görürken, aynı saatlerde çeyrek altın alış fiyatı 787 lira ve satış fiyatı 796 liradan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x