Yükleniyor...

Altın ve Dolar Fiyatları Bu Haftaya Nasıl Başladı? 18 Ekim 2021

Haftaya dalgalanmalarla başlayan altın fiyatlarında, ons altın Fed'den gelecek sinyallerle yön bulmaya çalışırken gram altın da buna paralel fiyat değişimleri yaşıyor.

Altın dolar fiyatları

Haftaya dalgalanmalarla başlayan altın fiyatlarında, ons altın Fed’den gelecek sinyallerle yön bulmaya çalışırken gram altın da buna paralel fiyat değişimleri yaşıyor.

Tüm dünyanın takip edeceği Fed’in adımları altın için kritik öneme sahip durumda. Fed’in faiz indirimi sinyali, tahvil alımlarını azaltması beklentisi altın fiyatlarını baskı altına aldığı gözleniyor.

Ons altın geçtiğimiz hafta 1800 dolar sınırını aştıktan sonra gerileme yaşadı. Saatler 12:00’ı gösterdiğinde ons altın 1763 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Ons altın gün içinde en düşük 1764 dolar, en yüksek 1772 dolar seviyesindeydi.

Ekonomistler doların önemli para birimleri karşısında zayıflaması halinde ve ABD hazine kağıdı getirilerinin gerilemesi durumunda ons altının 1776 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini işaret etti. Dolarda güçlenmenin devam etmesi halinde ise 1740 dolara gerileme yaşanabileceği belirtildi.

Gram altın fiyatları ise 500 liranın üzerine yerleşti. Gram altın saat 12:00 itibarıyla 526 liradan alıcı buluyor. Gün içinde en düşük 525 lira, en yüksek 528 lira seviyesini gördü.

Günün aynı saatinde çeyrek altın alış fiyatı 851 lira ve satış fiyatı 866 lira olduğu gözlendi.

Haberin yazıldığı sırada 9,29 liradan işlem görürken euro 10,73 liradan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x