Yükleniyor...

Altın ve Dolar Fiyatlarında Son Durum Ne?-7 Mart 2022

Altın fiyatları Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmayla birlikte yükselmeye devam ediyor.

altin dolar fiyatlari

Altın fiyatları Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmayla birlikte yükselmeye devam ediyor. Yatırımcıların güvenli liman olarak altına yatırım yapmaları altın fiyatlarını artırıyor.

Ukrayna-Rusya savaşının yatırımcılarda güvenli alımlara neden olması ve artan enflasyon endişeleri dolayısıyla ons altın 2 bin doları gördü. Haftanın ilk işlem gününde saatler 10.00’u gösterdiğinde ons altın, 1990 dolardan işlem gördü.

Ons altın ve dolar kuruyla paralel bir yükseliş sürdüren gram altın, haftanın ilk işlem gününe 911 lira seviyelerinde başladı. Sabah saat 10.00’da 910 liradan işlem gördü.

Günün aynı saatlerinde çeyrek altın alış fiyatı 1456 liradan ve satış fiyatı 1488 liradan işlem gördü.

Dolar ve Euro Fiyatlarında Son Durum Ne?

euro dolar son durum

Geçtiğimiz hafta savaşın etkisiyle yükselişe geçen dolar ve euro fiyatları bu haftaya da yükselişle başladı. Dolar geçtiğimiz haftayı 14,22 liradan kapatırken, Euro ise haftayı 15,61 liradan tamamladı.

Haftanın ilk işlem gününe 14,22 liradan başlayan dolar, saat 10.00’da 14,29 lira civarında işlem gördü. Aynı saatlerde euro ise 15,56 lira seviyelerinde işlem gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner