Yükleniyor...

Altınbaş Üniversitesi Metaverse’te Konferansı Düzenleyecek

Türkiye’de birçok üniversite metaverse teknolojisini yakından takip etmeye başladı.

Altinbas Universitesi metaverse

Türkiye’de birçok üniversite metaverse teknolojisini yakından takip etmeye başladı. Üniversiteler, müfredatlarına metaverse konulu dersler eklemeye, metaverse hakkında konuşmalar yapmaya, akademik tartışmalar içerisinde bulunmaya ve sertifika programları düzenlemeye başladı. Bu kez Altınbaş Üniversitesi metaverse konferansı gerçekleştireceğini duyurdu.

Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe, Mahmutbey ve Bakırköy’deki kampüslerini metaverse alanları olarak tanımlayarak, bu alanlarda canlı oturumlar ve etkinlikler gerçekleştirmeyi planlıyor.

Üniversite, ilk konferansını Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mahfi Eğilmez ile gerçekleştireceğini açıkladı. Üniversitenin ilk metaverse konferansında Hititler medeniyeti ele alınacak.

Dr. Mahfi Eğilmez, Avatarıyla Hititler Medeniyetini Anlatacak

metaverse konferans

Dr. Mahfi Eğilmez, metaverse dünyasını yakından takip ettiğini dile getirerek bu ilk metaverse konferansının hem kendi hem de üniversitesi adına önemli bir deneyim olacağını belirtti. Mahfi Eğilmez şunları söyledi:

“Metaverse, yaklaşık 15-20 yıllık bir mesele ve çok hızlanarak gerçeğe dönüştü. Benim pozisyonumda yoğun programı olan bir akademisyen, avatarlarıyla farklı yerlerdeyken bile etkinliklere katılabilecek. Bu çok hoş bir durum.”

Eğilmez sözlerine şöyle devam etti:

“Bu toprakların en eski medeniyetlerinden olan Hititler’in nerden geldiklerini, neler yaptıklarını, nasıl bir uygarlık kurduklarını ve neleri değiştirdiklerini bu sefer, avatarımı kullanarak anlatacağım.”

Eğilmez, konuya ilgi duyan herkesi, 28 Nisan Çarşamba 2022 tarihinde saat 16.30’da yayınlanacak olan ilk metaverse konferansını takip etmeye davet etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x