Yükleniyor...

Aman dikkat: Binance’in delist ettiği coin’lerde tehlike!

Aman dikkat; Binance'in delist ettiği PERL, WTC, BTS ve TORN'da "exit pump" yaşanıyor olabilir.

Kripto exit pump

Aman dikkat; Binance’in delist ettiği PERL, WTC, BTS ve TORN’da “exit pump” yaşanıyor olabilir.

Binance, 7 Aralık tarihinde BTS, PERL, TORN ve WTC’yi borsadan çıkaracak. Yapılan delist sonrası, deliste konu olan altcoin’lerde keskin düşüşler yaşandı. Özellikle WTC, delist sonrası kripto topluluğunu şaşırttı.

Binance’in dört altcoin’i delist edeceğini duyurmasıyla birlikte, WTC’de yüzde 75, PERL yüzde 70, TORN yüzde 60 ve BTS yüzde 50 düşüş yaşadı.

Binance’in delist edeceği günün yaklaşmasıyla birlikte, bu altcoin’lerde kalan büyük cüzdanlar “exit pump” yöntemine başvurmuş olabilir. Zararlarını gidermek isteyen piyasa yapıcılar, coin’leri yükselterek yeni yatırımcıları çekmeye çalışıyor gibi görünüyor. Gün içerisinde Binance’in en çok yükselenleri, delist edilen kripto paralar oldu.

Delist oldular ama zirve onlarda!

Kripto piyasasının yakından tanıdığı WTC, BTS, PERL ve TORN Binance’e veda etmeye hazırlanıyor. Binance, 7 Aralık tarihinde bu 4 coin’i borsadan resmi olarak çıkaracak.

Binance delist

Borsadan delist edilecek projelerin yerel token’ları, günün en çok yükselen kripto paraları oldu. Özellikle PERL tarafında yüzde 100’ün üzerinde artış yaşandı. Kripto yatırımcıları, delist olan projelerdeki bu yükselişi anlamaya çalışırken, exit pump stratejisi gündeme geldi.

Exit pump, herhangi bir projenin içerisinde yer alan büyük varlık sahiplerinin, projeyi terk etmeden önce yeni yatırımcılara satış yapabilmek için yapay yükseliş yapması anlamına geliyor. Yani WTC ve PERL gibi kripto paralardaki büyük cüzdanlar, delist öncesinde zararı minimize ederek projeden ayrılmaya çalışıyor olabilir. Bu nedenle büyük cüzdanlar, yeni yatırımcıları projelere çekmek amacıyla yapay yükselişlere zemin hazırlıyor gibi görünüyor.

Exit pump haricinde başka bir detay görülmüyor. Çünkü projeler delist sonrası güçlü satış yediler ve arka plana itildiler. Kalan yatırımcılar ise yeni yatırımcılara ellerindeki coin’leri satıp çıkmak isteyebilirler.

CoinMarketCap verilerine göre, WTC’nin son 24 saatteki işlem hacmi yüzde 1.548 arttı. Ayrıca WTC piyasa değeri de son 24 saatte yüzde 100 yükseldi. Verilere göre PERL işlem hacmi yüzde 3.700 artarken, BTS’nin işlem hacmi yüzde 1.943 artış yaşadı. Diğer taraftan TORN, son 24 saatte işlem hacminde yüzde 700’lük artışa imza attı.

Kripto yatırımcılarının yükseliş yaşayan kripto para birimlerine yaklaşırken dikkatli olmaları ve exit pump havası veren projelere bulaşmamaları öneriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner