Yükleniyor...

Eskilerin yakından tanıdığı coin’lere veda: Binance listeden çıkardı!

Binance'in delist ettiği dört kripto parada yüzde 50'ye varan düşüş görüldü.

Kripto para düşüş

Binance’in delist ettiği dört kripto parada yüzde 50’ye varan düşüş görüldü.

Günün en çok değer kaybeden kripto para birimlerinde Binance’in payı büyük. Dünyanın en büyük kripto para borsası dört kripto parayı listesinden çıkardığını duyurdu.

Binance gün içerisinde yayımladığı bir duyuruda, eskilerin yakından tanıdığı kripto para birimlerinden WTC ve BTS’yi delist ettiğini açıkladı. Binance ayrıca TORN ve PERL’i de aynı uygulamaya dahil etti.

Delist etkisiyle resmen eridiler: Yüzde 50’ye yakın düştüler!

Kripto piyasasında uzun zamandır varlığını sürdüren BitShares (BTS) ve Waltonchain (WTC), Binance’in listeden çıkarma kararıyla yüzde 50’ye yakın düşüş yaşadı.

Öte yandan blokzincirler üzerindeki işlemleri anonimleştirmesiyle bilinen ve ABD tarafından gelen yaptırım kararlarıyla gündeme düşen ‘karıştırıcı’ platform Tornado Cash’in token’ı TORN ve DeFi projesi Perlin (PERL) de borsanın listesinden çıkartıldı.

Dört kripto parada delist haberi sonrasında yüksek volatilite gözlemlendi. Düşük piyasa değerine sahip ancak gelecek vadettiği düşünülen ve potansiyel yükseliş gözüyle satın alınan bu kripto paralar, haberin ardından yüklü satış baskısıyla karşı karşıya kaldı.

binance düşen coinler

Delist haberi sonrası WTC hacmi son 24 saatte yüzde 287 artışla 8,4 milyon dolara ulaştı. WTC fiyatı 0,17 dolar seviyesinden 0,095 dolara geriledi. BTS’nin işlem hacmi ise son 24 saatte yüzde 600’lük artışla 5 milyon dolar oldu. BTS yüzde 50’ye yakın düşüş ile 0,005 dolara geriledi.

Diğer taraftan PERL işlem hacmi son 24 saatte yüzde 426 artış yaşarken, TORN işlem hacmiyse dünden bugüne yüzde 750 arttı.

Dört kripto para biriminde de işlem hacimlerini satış yoğunluğu oluşturdu. Yatırımcılar delist haberinin ardından projelerden adeta topukladılar.

Binance duyurusuna göre bu dört kripto para birimi 7 Aralık’ta resmen borsadan çıkarılacak. Yatırımcıların bu tarihe kadar varlıklarını çekmek veya dönüştürmek için vakitleri bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner