Yükleniyor...

Ether’i (ETH) 0,31 dolardan alan balina uyandı!

Ether'i 0,31 dolardan satın alan balina, üç yıllık uykusunun ardından 20 bin ETH'lik transfer işlemi gerçekleştirdi.

Ether ETH balinası

Ether’i 0,31 dolardan satın alan balina, üç yıllık uykusunun ardından 20 bin ETH’lik transfer işlemi gerçekleştirdi.

Kripto piyasasının yükseliş yönlü seyri, kurumsal yatırımcıları ve balinaları harekete geçirdi. Birçok balina, potansiyel yükseliş gördüğü altcoin’lerde alımlar gerçekleştirirken, bazı balinaların varlıklarını merkezi borsalara transfer ettiği görüldü. Bu balinalardan birisi ise dikkat çekti.

Lookonchain’in zincir üstü verilerine göre, Ether’i ICO (ilk satış) aşamasında 0,31 dolardan satın alan bir balina üç yıllık uykusundan uyandı. Balina, üç yıl sonra ilk işlemini yaparak 20 bin ETH’lik transfer yaptı.

Ether (ETH) balinası üç yıl sonra işlem yaptı!

Lookonchain verilerine göre, Ether’i (ETH) ICO döneminde (ilk satış) 0,31 dolardan satın alan balina, üç yıllık uykusundan uyandı. Balina, 3039 gün önce Ether’in GENESIS cüzdanından 100.000 ETH’yi tanesi 0,31 dolardan satın almıştı. Toplam 31 bin dolar harcayan balina, bugünlerde 207 milyon dolara sahip durumda.

Kripto piyasası özellike ETH ve BTC spot ETF’lerine odaklanmış durumda. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para biriminin spot ETF’lerinin onaylanacağı ihtimali, boğa beklentilerini çoğalttı. Kripto piyasası, boğa için iştahlı alımlar gerçekleştirdi.

Tüm bu piyasa süreçlerinin ortasında, Ether’in ICO balinası, 20 bin ETH’yi hareket ettirdi. Balina, 10 ETH’yi Kraken borsasına yatırdı. Diğer transferler ise cüzdanlar arasında gerçekleşti. Balinanın sadece 10 ETH’yi Kraken’e göndermesi dikkat çekti. Bu durum, olası satış hazırlığı olarak yorumlandı. Diğer taraftan piyasa koşullarının pozitif olması, balinanın olası bir ETH yükselişi beklediği anlamına da gelebilir. ETH fiyatını hangi yöne doğru etkileyeceği bilinmese de transfer işleminin ICO balinası tarafından yapılmış olması tedirginlik yarattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner