Amerika’da Yeni Kurulan Siyasi Partinin Lideri, Partisinin Kripto Para Yanlısı Olacağını Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Amerika’da Yeni Kurulan Siyasi Partinin Lideri, Partisinin Kripto Para Yanlısı Olacağını Açıkladı

The Forward Partisi lideri Andrew Yang, partisinin kripto para yanlısı bir yaklaşıma sahip olacağını söyledi.

Andrew Yang

The Forward Partisi lideri Andrew Yang, partisinin kripto para yanlısı bir yaklaşıma sahip olacağını söyledi.

Amerikalı girişimci, politikacı ve yeni açılan Forward Partisi’nin kurucusu Andrew Yang, partisinin ABD kripto varlık topluluğunu temsil edeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Sol parti değil. İleri parti.” sloganıyla kurulan partinin kripto para yanlısı kurucusu Andrew Yang’a göre dijital varlık endüstrisi de bu yönde ilerliyor.

Yang konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi;

“Forward Partisi’ni gerçekten bir Kripto Partisi yapmak istiyorum. Çünkü aradaki uyumu çok derin görüyorum. Kripto para topluluğunun ilerlemesinin ve yeniliklerin muazzam bir şey olduğunu yasa koyuculara anlatmak istiyorum.”

Girişimci, Bitcoin ve altcoinlerin partisinde odak noktası olacağına dikkat çekti. Pandeminin başlangıcından bu yana Amerika’daki önemli finansal sorunlardan bahsetti. Yang, bu sorunlu durumda dijital varlıkların son derece faydalı olabileceğine dair umutlarını dile getirerek şunları söyledi;

“Ülkedeki büyük sorunlarımızı çözmek için kripto para dünyası bize umut olabilir.”

ABD hükümetinin kripto para düzenlemelerinde “hiçbir şey” yapmaması gerektiğini savunan Elon Musk’ın aksine Yang, yatırımcıların hiçbir kural olmadan piyasada işlem yapamayacaklarına inandığını belirterek şöyle konuştu;

“Kripto para dünyasında kendi işimizi tamamen kendimizin yapabileceğini gerçekçi bulmuyorum. Bu sektörde bazı düzenlemeler olması gerekecek, ancak bunun doğru, akıllı bir şekilde yapılmasını istiyoruz.”

Kanadalı siyasetçi de kripto paralar olumlu bakıyor

Kripto varlık sınıfına desteğini defalarca kanıtlayan Andrew Yang dışında, siyasi hayatta Bitcoin ve altcoinlere meraklı başka isimler de var.

Kanada’da hızla büyüyen “Halk Partisi”nin lideri Maxime Bernier bu örneklerden biri. Ülkede yapılacak federal seçimden bir hafta önce kendisine kripto paralardan yana olup olmadığı soruldu ve olumlu yanıt verdi.

“Merkez bankalarının paramızı ve ekonomimizi nasıl mahvettiklerini görüyoruz. Ben daha çok eski moda altın ve gümüş hayranıyım, ancak kripto paralar merkez bankalarına karşı çıkmanın yenilikçi başka yolu.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x