Yükleniyor...

Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) Bu Seviyenin Üzerinde Olduğu Sürece Boğa Yapısı Bozulmayacak

Kripto para piyasasının Şubat ve Mart aylarında önemli bir düzeltmeye tanık olabileceğini tahmin eden kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin'in ileriye dönük olası yörüngesinin haritasını çıkarıyor.

analist acikladi bitcoin btc bu seviyenin uzerinde oldugu surece boga yapisi bozulmayacak

Kripto para piyasasının Şubat ve Mart aylarında önemli bir düzeltmeye tanık olabileceğini tahmin eden kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in ileriye dönük olası yörüngesinin haritasını çıkarıyor.

Analist, BTC’nin 47.500 doların üzerinde kalıp kalamayacağını görmek istediğini söylüyor. Eğer kalamazsa, potansiyel satın alma fırsatlarını göz önünde bulundurmak için 42.000 ila 44.000 dolar seviyesine dikkat çekiyor.

“Bu alanı 47.500 dolar civarında aldık ve bu, destek için verilebilecek önceki en yüksek değer… Yani eğer geri dönersek, 52.000 ila 53.000 dolar arasındaki herhangi bir şey çok muhtemel bir direnç bölgesi olabilir. Ve bunun üzerine çıksak bile, önceki en düşük seviye olan 55.000 doların altı hala düşüş trendidir.”

Van de Poppe, son rallinin tepesinden satın alım yapan trader’ların bu düzeltmeyi değerli bir ders olarak görebileceğini söylüyor. Analist, anlamlı bir düzeltme olmadan düz bir çizgide yükselen bir varlığı satın almama konusunda uyarıyor.

Bununla birlikte sabırlı olmanın, sağlıklı geri çekilmeleri beklemenin ve tarihsel destek ve direnç seviyelerinde giriş noktalarını tanımlamanın kritik olduğuna inanıyor.

“Bu [parabolik] aşamada satın alıyorsanız, bir sonraki boğa döngüsünün sonunda en iyi alıcı siz olacaksınız. Tanık olduğumuz rallilerin bir daha geri adım atmayacağı bir aşama olacak. Boğa döngüsünün sonu budur. Şu anda bulunduğumuz yer bu değil, ancak bundan birkaç yıl sonra olacak.

Bu nedenle, bilançonuzdaki aşırı kayıpları önlemek için piyasalara nasıl girmeniz gerektiğini anlamak çok önemlidir. Bu yüzden FOMO’yu bırakmalı ve tarihsel fiyat hareketine dayalı giriş noktaları türetmelisiniz ve bunlar neredeyse her zaman size güzel bir giriş sağlayacaktır.”

Analist, Mart ayının kripto para piyasaları için genellikle zayıf bir ay olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin 29.000 doların üzerinde olduğu sürece genel boğa piyasası yapısının bozulmadan kalacağını söylüyor.

“Mart ayının önceki aylarında genellikle düzeltici bir dönem yaşıyoruz. 2017’de %32’lik bir düzeltme aldık. 2018’de %45 düzeltme aldık. 2020’de tümüyle koronavirüs çöküşü yaşadık. 2016’da yatay bir ay geçirdik.

Yani bunun anlamı nedir? Bu noktada piyasaların tüm yapısına bakarsak her şey yolunda. Son dönemimizdeki en düşük fiyat 29.000 dolar. Hala 21 haftalık hareketli ortalama olduğu ve böylesine düzeltici bir hamle yapsak bile her şey yolunda olduğu gerçeği göz önüne alındığında hiç endişelenmemeliyiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner