Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu: Önümüzdeki 2-3 Ay İçin Çok Sayıda “Akıllı Sözleşme” Planlandı

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'a göre, Cardano'nun önümüzdeki 60 ila 90 gün içinde birçok önemli güncelleme görmesi bekleniyor.

cardano 2100x1200 1

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’a göre, Cardano’nun önümüzdeki 60 ila 90 gün içinde birçok önemli güncelleme görmesi bekleniyor.

Financial Fox ile gerçekleşen bir röportajda Hoskinson, önümüzdeki iki ila üç ay içinde birçok “akıllı sözleşme”nin ağa vuracağını açıkladı.

IOHK yöneticisi ayrıca geçtiğimiz birkaç ayda Cardano’ya desteklerini dahil etmek amacıyla Celsius, SingularityNET, Fireblocks ve Prime Trust’ın arkasındaki ekiplerle buluştuğunu açıkladı. Bu varlıklardan hangisinin önce bir entegrasyon alacağına öncelik vermenin belirli bir zorluk olduğunu ekledi:

“Bu gerekli. Dapps için buna ihtiyacınız var, kurumsal yatırımcıların gelebilmesi için buna her türden oyuncu için ihtiyacınız var ve şu anda şirket olarak zamanımızın çoğunu tükentenler de bu.”

Entegrasyon ekibi, çeşitli platformlarda Cardano desteğini tanıtmak için çalışırken, Cardano Vakfı’nın araştırma kolunun yeni girişimler üzerinde çalıştığı söyleniyor. Hoskinson, devam etmekte olan bazı yeni duyurulara yorum yaparak,
“Akıllı sözleşme geliştirme tasarımında uzmanlaşmış bir akıllı sözleşme enstitüsü gibi birkaç yeni şeyi duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Yönetici, büyük olasılıkla, IOHK’nın oradaki mevcut ilişkileri ve Wyoming’in bu kavramların pratik uygulamasına ilişkin genel yönü nedeniyle, bunun Wyoming Üniversitesi’nde tanıtılacağını söyledi.

Bu arada 1 Mart’ta Mary hard fork’u resmi olarak ana ağa eklenecek ve çok beklenen yerel çok varlıklı işlevselliği Cardano ağına getirecek. Aslında, yakın tarihli bir blog gönderisinde, Cardano Vakfı, akıllı sözleşmelerin kısa bir süre içinde gelmesine rağmen, Cardano’da yerel bir token oluşturması gerekmediğini iddia etti. Cardano Vakfı, şunları da ekledi:

“Yerel varlıklar, çok çeşitli benzersiz gerçek dünya ve dijital varlıkları temsil etmek için kullanılabilen, takas edilemeyen token’ları veya NFT’leri basmak için kullanılabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner