Yükleniyor...

Analist, ADA’nın büyük bir yükselişe hazırlandığını söyledi

Kripto para analisti, Ethereum rakibi Cardano'nun yerel token'ı ADA'nın büyük bir yükselişe hazırlanıyor olabileceğini belirtti.

TRB grafik analiz

Kripto para analisti, Ethereum rakibi Cardano’nun yerel token’ı ADA’nın büyük bir yükselişe hazırlanıyor olabileceğini belirtti.

Coin Bureau isimli YouTube kanalının sunucusu Guy Turner, ADA’nın mevcut değerinin yüzde 74 üzerine çıkmasını sağlayacak bir model içinde olduğuna dikkat çekti.

“Altcoin’lerin ekim ayında yaşadığı çöküş, o dönem düşüşte olan hisse senetleriyle olan korelasyonundan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Küçük ölçekli hisse senetlerinin çöküşünün sebebiyse uzun vadeli faiz oranlarının hızlı bir biçimde yükselmesiydi. Ekim ayından bu yana uzun vadeli faiz oranları da benzer bir hızda düştü ve sonuç olarak ADA’nın fiyatında üç katlık bir artış kaydedildi.”

Analist, haftalık grafiğe bakıldığı zaman ADA’nın 1 dolara kadar yükselebileceğini kaydetti.

Turner ayrıca, ADA’a olan talep metriğinde de bir yükseliş eğilimi olduğunu vurguladı.

Kısa vadede tersi yaşanabilir

Analist, bununla birlikte potansiyel bir kötü senaryoya da ışık tuttu. Cardano’nun arkasında yer alan Emurgu, IOG ve Cardano Vakfı’nın finansman sebebiyle ADA satışı gerçekleştirmesi durumunda daha farklı bir sonuç yaşanabileceğini söyledi.

“Üçü de ADA’nın satışlarıyla finanse ediliyor gibi duruyor. Cardano Vakfı’nın yıllık raporu, bilançosunun büyük bir kısmının ADA’dan meydana geldiğini gözler önüne serdi. Çalışan sayısının da arttığı düşünüldüğünde giderlerin de arttığını düşünmek yanlış olmaz.”

Analist tüm bu etmenler göz önüne alındığında ADA için uzun vadede bir yükseliş öngörse de kısa vadede düşüş eğiliminin söz konusu olabileceğini iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner