Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 6 Ocak 2024

Bitcoin spot ETF gündemiyle geçen haftanın ardından, hangi altcoin'ler hafta sonuna hareketli girdi?

one cikan kripto paralar

Bitcoin spot ETF gündemiyle geçen haftanın ardından, hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli girdi?

Kripto para piyasası, geçtiğimiz haftayı oldukça hareketli geçirdi. Yeni yılın ilk haftasında, kripto piyasasının ana gündemi Bitcoin spot ETF’ler oldu. Kurumsal şirketlerin Bitcoin spot ETF başvurularının bu ay onaylanması bekleniyor. Onay geleceğine yönelik beklentiler ise kripto piyasasını yükseliş trendinde tutuyor.

Haftaya damga vuran olay ise Matrixport raporu oldu. Matrixport, yayımladığı raporda Bitcoin spot ETF’lerin reddedileceğini belirtti. Bu rapor, BTC’yi 40 bin bandına geri çekti ve altcoin’lerde büyük bir çöküş meydana geldi. Ancak altcoin’ler hızlı bir şekilde toparlandı.

Kripto piyasasının Bitcoin spot ETF gündemiyle volatilite yaşadığı haftanın ardından, hafta sonuna hareketli başlangıç yapan kripto para birimleri hangileri oldu?

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 5,46 artış gösteren Lido DAO (LDO) zirveye oturdu. Yüzde 1,50’lik artışla Bitcoin SV (BSV) ikinci sırada, yüzde 0,48’lik artışla Bitcoin Cash (BCH) üçüncü sırada, yüzde 0,31’lik artışla OKB (OKB) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 0,30’luk artışla UNUS SED LEO (LEO) beşinci sırada yer aldı.

yükseliş yaşayan kripto paralar 6 ocak

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Aptos (APT) yer aldı. APT, son 24 saatte yüzde 14,61 düşerek zirveye yerleşti. Ardından, NEAR Protocol (NEAR) geldi. NEAR son 24 saatte yüzde 11,66 oranında değer kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan Celestia (TIA) yüzde 11,31 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan Stacks (STX) yüzde 11,15 ve Internet Computer (ICP) de yüzde 10,13’e yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

Düşen kripto paralar 6 ocak

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner