Yükleniyor...

Bitcoin spot ETF’lerin reddedilmesini istedi!

Better Markets CEO'su Dennis Kelleher, SEC'ye mektup göndererek Bitcoin spot ETF başvurularını reddetmesini talep etti.

Bitcoin spot ETF mektup

Better Markets CEO’su Dennis Kelleher, SEC’ye mektup göndererek Bitcoin spot ETF başvurularını reddetmesini talep etti.

Kripto para sektörü, SEC’nin Bitcoin spot ETF başvurularını onaylayıp onaylamayacağını merak ediyor. 10 Ocak tarihinde resmi bir karar verecek olan SEC’nin başvuruları kabul etmesi ve Bitcoin spot ETF’lerin önünü açması bekleniliyor.

Kripto piyasası da Bitcoin spot ETF’lerin onaylanacağı ihtimaliyle fiyatlanmış durumda. Eylül 2023 tarihinden bu yana kripto piyasasında yükseliş trendi hakim oldu.

Piyasanın ilerleyişine birçok kripto aktöründen yorumlar gelmeye başladı. Better Markets CEO’su ise kripto yatırımcılarını şaşırtan bir hamle yaptı.

Bitcoin spot ETF’lerin reddi için SEC’e mektup

Better Markets CEO’su Dennis Kelleher, SEC’nin Bitcoin spot ETF’leri onaylamasına net bir şekilde karşı çıktığını ifade etti. SEC’ye mektup gönderen Kelleher, onayların gelmesi halinde düzenleyici kurumun temel ilkelerinden çıkacağını söyledi.

Kelleher, Bitcoin spot ETF’ler hakkında SEC sekreteri Vanessa Countryman’a mektup gönderdi. Bu mektupta Kelleher, ETF’ler ile ilişkili olarak potansiyel yatırımcı risklerine değindi. Endişeli olduğunu dile getiren Kelleher, onayın gelmesi halinde yatırımcıların zarar edeceğini ifade etti.

Bitcoin spot ETF’leri onaylamanın ciddi bir hata olacağını belirten Kelleher, kripto para endüstrisiyle ilişkili dolandırıcılık riskine ve kimlik hırsızlığına işaret etti. Kelleher, konuyla ilgili, “Bu Bitcoin spot ETF’lerin onaylanması, yatırımcıları yalnızca dolandırıcılık ve manipülasyonla kirlenmiş bir pazarla karşı karşıya bırakmakla kalmayacaktır.” dedi.

Kelleher, onay sonrası yatırımcıları bekleyen kötü sonuçlar üzerinde duruyor. Kelleher, ETF onayının yanlış yorumlanabileceğini ve ABD hükümetinin kripto paralara onay verdiğini düşündürteceğini ifade etti. Better Markets CEO’su, bu nedenle sürecin kötüye kullanılacağını düşünüyor.

Kelleher’in açıklamalarına tepki gösteren Bloomberg ETF analisti James Seyffart, “Tüm ETF ihraççılarının ve SEC personelinin son birkaç aydaki yoğun mesaisini baz aldığımızda, ETF reddinin gerçekleşmesi kesinlikle suç niteliğinde bir hareket olacaktır.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner