Yükleniyor...

Balina iştahlandı: Devasa miktarda Ethereum (ETH) biriktirdi!

Ethereum maksimalisti bir balina, 1 Ocak'tan bu yana 79 bin 980 ETH biriktirdi.

Ethereum ETH balina

Ethereum maksimalisti bir balina, 1 Ocak’tan bu yana 79 bin 980 ETH biriktirdi.

Kripto piyasasının Bitcoin spot ETF’lere odaklandığı bugünlerde, balinaların zincir üstü aktivitesi dikkat çekiyor. Balina cüzdanları, son günlerde alım yapmaya ve birikimlerini çoğaltmaya başladı.

Bitcoin spot ETF’lerin onaylanabileceği ihtimali, volatilite olabileceği düşüncesiyle balinaları harekete geçirdi. Ethereum maksimalisti bir balina, son günlerde bol bol ETH satın almaya başladı. Balina, 1 Ocak’tan bu yana 79 bin 980 ETH biriktirdi. Bu ETH’ler yaklaşık 180 milyon dolara tekabül ediyor.

Ethereum (ETH) için beklentiler artıyor

Bitcoin spot ETF’lerin onaylanacağına yönelik beklentiler iyice artmış durumda. Bitcoin spot ETF’lerin hemen ardından ise Ethereum spot ETF’ler gündeme gelecek gibi görünüyor.

Ölçeklendirme ve ağ kullanım durumlarını iyileştirme çalışmalarına odaklanan Ethereum, 2024 yılında dikkat çekecek güncellemelere imza atacak. Ethereum’un ilerleyişinde, spot ETF gündemi de yer alıyor. Bitcoin spot ETF’ler onay için SEC’nin masasında beklerken, Ethereum spot ETF başvuruları da yapılmaya başladı.

Zincir üstü veri platformu Lookonchain’e göre bir balina, Ethereum’un gidişatından mutlu olurcasına birikim yapıyor. Balina, 1 Ocak’tan bu yana 180 milyon dolara denk gelen 79 bin 980 ETH biriktirdi.

Lookonchain’e göre balina, en son geçtiğimiz gün ETH’ye yöneldi. Balina, 2,265 dolar fiyattan 21 bin 192 ETH satın aldı. Balinanın cebinden ETH satın almak için 48 milyon dolar çıktı.

Lookonchain ayrıca, Tron kurucusu Justin Sun’ın da Binance’ten 11 bin 267 ETH çektiğini dile getirdi. Sun, 26 Aralık’tan bu yana Binance borsasından 17 bin 433 ETH’yi cüzdanına çekti. Tüm bu ETH’lerin güncel değeri ise 40 milyon dolara yakın seviyede.

Balina cüzdanları ETH biriktirirken, kripto aktörleri de ETH için beklentisini dile getiriyor. BitMEX kurucusu Arthur Hayes, elinde bulunan SOL’leri sattığını ve ETH aldığını dile getirmişti. Hayes, ETH’nin 2024 yılında ön plana çıkmasını bekliyor.

ETH bir türlü BTC paritesinde yükseliş yönlü kırılım gerçekleştiremedi. ETH’nin fiyat bazlı kötü performansı, kripto yatırımcıları arasında tartışmalara yol açtı. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte ETH işlem hacmi yüzde 25’lik düşüş ile 8,669 milyar dolar oldu. ETH piyasa değeri ise yaklaşık 270 milyar dolar oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner