Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen’a Göre, Bitcoin (BTC) Yükseldikçe Ayılar Endişeleniyor

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin'in (BTC) giderek daha inandırıcı bir şekilde yükselişe devam etmesi nedeniyle Bitcoin ayılarının endişeli olduğunu söyledi.

btc boga ayi

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) giderek daha inandırıcı bir şekilde yükselişe devam etmesi nedeniyle Bitcoin ayılarının endişeli olduğunu söyledi.

Cowen, Bitcoin’in Mayıs ayında yaşadığı düzeltmeden bu yana bir ayı piyasası bekleyen trader’arın, bu durumu grafikte haklı çıkarmaya çalışırken yollarını kaybettiklerini dile getirdi. Önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde ne olursa olsun, nihayetinde lider kripto paranın önemli ölçüde daha yükseklere çıkacağını belirtiyor:

“Ayıların sırası tükeniyor. Onları etrafta gördüm, birkaç hafta öncesine göre biraz daha ürkekleşiyorlar. Ayıların havlu atması an meselesi. Bitcoin’de ne biliyoruz? Zaman bizden yana. Yarın ne olursa olsun, gelecek hafta ne olursa olsun, ne biliyoruz? Zaman bizden yana. Sadece odaklanın, hiçbir şey değişmedi. Sonuç olarak, Bitcoin’in üstün geleceğini ve çok mütevazı bir 64.000 – 65.000 dolardan çok daha yüksek bir trend izleyeceğini düşünüyorum.”

Analist, her Bitcoin trendinin altını ve üstünü gösteren uzun vadeli bir aralık olarak hareket etmesi amaçlanan “Cowen Koridoru” göstergesinin BTC’de 103.000 doları hedeflediğini gösterdiğini söylüyor. Aralığın alt sınırı 26.000 dolar – ancak Bitcoin’in oraya gideceğinden şüphe ettiğini dile getiriyor.

Ethereum’a bakıldığında, analist, piyasa değerine göre ikinci en büyük kriptonun kırılmaya çok yakın olduğunu ve güçlü bir hareketin 2022 veya potansiyel olarak 2021’in sonlarında gerçekleşeceğini söylüyor.

“Sanırım sadece uzun bir birikim içindeyiz ve aslında yavaş yavaş burada trend oluyoruz… Belki bir ay kadar uzayabilir ama Ethereum’un eninde sonunda patlayacağına inanıyorum ve ‘en sonunda’ dediğimde ben en fazla üç ay olarak düşünüyorum. Hatta muhtemelen ondan önce. Etherum’un 2022’de başarılı olacağını düşünüyorum ancak bu 2021’de hamle yapamayacağı anlamına gelmiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner