Yükleniyor...

Epic Games, Blockchain Teknolojisiyle Yapılan Oyunları Kabul Edeceğini Açıkladı

Ünlü oyun geliştiricisi ve yayıncısı Epic Games, blockchain teknolojisi ile meydana getirilen oyunları kabul edeceğini duyurdu.

epic

Ünlü oyun geliştiricisi ve yayıncısı Epic Games, blockchain teknolojisi ile meydana getirilen oyunları kabul edeceğini duyurdu.

Epic Games’in bu açıklaması son derece manidar. Zira dün dünyanın en büyük oyun yayıncısı ve Epic Games’in en büyük rakibi Steam, “kripto varlık veya NFT alışverişi gerçekleştiren veya bunlara olanak sağlayan blockchain tabanlı” oyunları yasaklayacağını duyurmuştu.

Epic’in CEO’su ve kurucusu olan Tim Sweeney, konuyla ilgili düşüncelerini Twitter üzerinden paylaştı.

“Epic Games Store, belirtilen yasalara uymaları, şartları karşılamaları ve uygun bir mecra tarafından yaş derecelendirilmesi yapılması şartıyla blockchain teknolojisinden faydalanan oyunları memnuniyetle karşılayacaktır”

Epic, kendi oyunlarında kripto ve blockchain teknolojisini kullanmasa da, teknoloji ve finans alanlarındaki yeniliği de memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı. Ayrıca The Verge’e yapılan açıklamada, NFT dünyasındaki “erken geliştiriciler” ile çalışmaya istekli olduklarını da belirtti.

Epic Games, dünyaca ünlü Fortnite’ın yapımcı şirketi olarak oyun dünyasında büyük bir isim yaptı. 2019’da Monero (XMR), Fortnite ürün mağazası için “yanlışlıkla” ödeme aracı olarak yerleştirilmişti. Bu seçenek daha sonra ortadan kaldırıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner