Yükleniyor...

Analist: Bitcoin’i (BTC) 6.200 Dolara Çıkaracak Bir Ralli Olabilir

Bitcoin analisti Jack'e (Bitcoin Bravado) göre, Bitcoin grafiği şu anda boğa piyasası belirtileri gösteriyor.

Bitcoin Ralli BTC Fiyatı

Bitcoin analisti Jack’e (Bitcoin Bravado) göre, Bitcoin grafiği şu anda boğa piyasası belirtileri gösteriyor. Analist, attığı son tweet’te BTC’nin günlük grafiğinin ayı piyasalarında nadir görülen ve normalde sadece boğa piyasalarında görülen kusuruz bir “ascending broadening wedge” modelinin tam ortasında olduğunu belirtti.

Model, teknik ders kitaplarındaki veya S&P 500’in 2009 ve 2010’daki iyileşmesi sırasındaki gibi görülecek olursa Bitcoin fiyatı 6.250 dolar seviyesine ulaşmadan önce 4.800 dolara seviyesine gerileyebilir.

Jack, boğa trendinin %80 ihtimalle devam edeceğini, yani Bitcoin’in önümüzdeki aylarda önemli ölçüde daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini belirtiyor.

Analist, bir başka tweet’inde Bitcoin’in yakında harekete geçeceğinin altını çiziyor. Jack, özellikle BitMEX Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine olan açık ilginin BTC’nin 5.000 doları geçmesinden önce 30 Mart’tan bu yana görülmeyen yüksek seviyelere ulaştığı bilgisini paylaşıyor.

Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı son 24 saatte %0,77 oranında değer kazanarak 5.427,43 dolardan el değiştiriyordu. Öncü kripto para biriminin toplam piyasa değeri ise 95.9 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner