Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Yükseliyor! Kripto Para Fonları 1 Milyar+ Dolar Değerlemeye Ulaştı!

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin fiyatı ABD dolarına karşı yüzde 1'in üzerinde artış göstererek yıllık (YTD) getirisini yüzde 44,27 seviyesine çıkardı.

Bitcoin Fonları

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin fiyatı ABD dolarına karşı yüzde 1’in üzerinde artış göstererek yıllık (YTD) getirisini yüzde 44,27 seviyesine çıkardı. Bu yükseliş kripto para piyasasının da iyileşmesine neden oldu.

Dev Bitcoin borsası Bitfinex’in genel danışmanı Stuart Hoegner’in Tether’in (USDT) nakit rezervlerinin sadece yüzde 74’ünün fiat ile desteklendiğini açıklamasının ardından Tether etrafındaki tartışmaların yoğunlaşmasına neden oldu. Buna rağmen Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta güçlü bir şekilde toparlandı.

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in 2 ay içerisinde 3.150 dolardan 5.300 dolara çıkmasına neden olan momentum, büyük kripto yatırım firmalarının yönetim altındaki varlıkların yeniden 1 milyar dolardan fazla değerlemeye ulaşmasını sağladı.

Grayscale Liderlik Ediyor

1 Mayıs’ta kripto para endüstrisindeki en etkili risk sermayesi şirketi olan Digital Currency Group’un bir iştiraki olarak faaliyet gösteren yatırım şirketi Grayscale, yönetimi altındaki varlıkların 1.3 milyar dolarlık değerlemeye ulaştığını açıkladı.

Grayscale, düzenlenmiş ve korunan bir ortamda kripto varlıklarına yatırım yapmaları için yatırımcılara izin veren Bitcoin Investment Trust ve Ethereum Classic Investment Trust gibi düzenlenmiş ürünleri ve yatırım araçlarını kontrol ediyor. Grayscale’nın yönetimi altındaki varlıklar, akredite ve kurumsal yatırımcılardan birçoğunun OTC piyasalarında işlem gören kripto varlık yatırım araçlarına sermaye girişini temsil ediyor.

Örneğin, GBTC ile işlem gören Bitcoin Investment Trust, ABD piyasasındaki akredite yatırımcılar tarafından Bitcoin depolama riskinden endişe etmeden Bitcoine yatırım yapmak için kullanılıyor. Çoğu riski ortadan kaldırılması nedeniyle GBTC tipik olarak nispeten büyük bir primle işlem görüyor. 2 Mayıs tarihinden itibaren GBTC, OTC Piyasalarında işlemlerde Bitcoin spot fiyatından yaklaşık yüzde 25 daha yüksek olan 6.631 dolardan işlem görüyor.

GBTC’deki yüksek prim, kripto para piyasasındaki büyümenin 2018’de Bitcoin fiyatında yüzde 80’lik bir düşüşün ardından gözle görülür biçimde yavaşladığını gösterirken, varlık sınıfına olan talebin bir kez daha yükselmeye başladığını da açıkça ortaya koyuyor.

İlk milyar dolarlık bir kripto varlık yatırım şirketi olan Pantera Capital, şirketin üçüncü girişim fonu olan yeni bir 175 milyon dolarlık fonun tamamlanmasına yakın bir zamanda yeni bir sermaye daha oluşturdu.

Mart ayında Pantera Capital, şirketin fonunu 160 milyon dolardan 175 milyon dolar çıkardığını ve 11 portföy şirketlerine ortalama 3.5 milyon dolarlık bir anlaşma ile yatırım yaptığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner