Yükleniyor...

Analist Bitcoin (BTC) Fiyatında Konsolide, Altcoin’lerde İse Ralli Bekliyor

Bitcoin (BTC), Cuma gününü güçlü bir düşüşle uğurladı.

analist bitcoin btc fiyatinda konsolide altcoinlerde ise ralli bekliyor

Bitcoin (BTC), Cuma gününü güçlü bir düşüşle uğurladı. Kripto para birimi, 40.000 dolara yükseldikten sonra Cuma sabahı hızlı bir düşüşle 34.000 dolara kadar geriledi.

Düşüş tuhaftı çünkü kripto para birimi altcoin’lerden çok düşük performans gösteriyordu. Normalde, Bitcoin düzeltmeleri sırasında, altcoin’ler ABD dolarına ve BTC’ye karşı düşer, ancak bu sefer durum böyle değildi. Bitcoin düşüşten sonra günlük en düşük seviyelerden 36.200 dolara geri döndü.

Bir analist, önümüzdeki günlerde altcoin piyasasında güçlenmeye neden olabilecek bir çeşit konsolidasyon bekliyor.

Bitcoin Konsolidasyona Girebilir

Bir kripto para analisti geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kısa vadede konsolide olma olasılığının yüksek olduğunu ve bunun da bir altcoin rallisi ile sonuçlanabileceğini öne sürdü.

Hafta sonu öncesinde Bitcoin’in potansiyel görünümünü gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafik, BTC’nin şu anda temel bir destek seviyesine ve bir dizi önemli hareketli ortalamaya değdiğini gösteriyor. Bu oluşum, kripto para biriminin hafta sonu boyunca konsolide olacağını önermesine yol açtı.

Ery2ZIaXEAMT Id

Trader açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşte #Bitcoin için kısa vadeli (12-24 saat) olası sonuç. 1) ETH/BTC güçlüyken konsolide olur, 2) ETH/USDT başı çeker, 3) Hafta sonu altcoinl’eri öldürür, 4) Pazar 18.00’e kadar bekleyin 5) Pazartesi ortaya çıksın.”

Bitcoin yükselişle konsolide edildiğinde, bunun altcoin’lerin kırılması için en iyi zaman olduğu tartışılıyor.

Altcoin Rallisi Başlıyor

Analistin tahmin ettiği şey gerçek zamanlı olarak ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Bu makale yazılırken, önde gelen altcoin’ler ciddi bir şekilde daha yüksek seviyelerde kırılmaya başlıyor ve büyük ölçüde Bitcoin’i geride bırakıyor.

Curve DAO Token (CRV), Aave (AAVE), Chainlink (LINK) gibi altcoin’ler ve daha pek çoğu, Bitcoin bir tür konsolidasyon biçimine girdikçe yükseliyor. Yakın vadede BTC temel destek seviyelerine saygı duyduğu sürece bu eğilimin devam etmesi muhtemeldir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner