Yükleniyor...

DeFi Dünyasının Dahi Çocuğu Övdü, Altcoin Fırladı!

DeFi dünyasının dahi çocuğu olarak bilinen Yearn.

andre cronje defi cream ifyat

DeFi dünyasının dahi çocuğu olarak bilinen Yearn.finance (YFI) yaratıcısı Andre Cronje tarafından desteklenen merkezi olmayan bir kripto para piyasası projesi, Yearn ekosistemiyle entegrasyonunu duyurduktan sonra bazı büyük fiyat hareketleri yaşadı.

2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Cream Finance (CREAM), tamamen merkezi olmayan sıfır teminatlı kredi sunmak için tasarlanan Iron Bank adlı yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Daha önce, Cream, geleneksel finansmanda kabaca 70 milyar dolarlık bir pazar payına sahip olan eşler arası krediye özel olarak erişim sunuyordu.

Ekip, bunun kurumsal borç piyasasında var olduğu tahmin edilen 10 trilyon dolar ile karşılaştırıldığında küçük bir bölüm olduğunu belirtti. Ekip, zamanla bu sermayenin geleneksel finans sektöründen protokollere akacağına inanıyor. Cream ekibi, yeni protokol ödünç verme özelliği ile kullanıcılara bu devasa kurumsal borç verme projesine erişim sağlamayı hedefliyor.

Cronje Destek Çağrısında Bulundu

Cronje, Perşembe günü 100.000 takipçisine Cream’in ilerlemesini desteklemek için tweet attı. CoinGecko’ya göre, duyurudan ve Cronje’nin ekibin planlarına dikkat çekmesinden sonra, CREAM tokenı Salı günü 67 dolardan Perşembe günü 134 dolara yükseldi.

Cream kullanıcıları şu anda wETH, DAI ve y3Crv ödünç alabilirler ancak sonrasında USDT, USDC, sUSD, mUSD, DUSD, LINK, YFI, SNX, WBTC de ödünç alabilecekler.

Yearn ve Cream v2 katmanlarını başlatma çabalarında ilerledikçe, ekipler kullanıcıların “SUSHI, CRV, ALPHA’yı çiftleştirmek için stablecoinler’de 90 kat veya ETH’de 80 kat kaldıraç elde etmelerini” bekliyor.

Bu, kendi projesi bu yıl  43.678 dolara yükselen YFI yaratıcısının, bir varlığın bir miktar çekiş kazanmasına yardımcı olduğu ilk sefer değil. Ekim ayında, Cronje destekli KP3R projesi, merakla beklenen lansmanında %31.600 artmıştı.

Cream, Coingecko verilerine göre son 24 saatte %32, son 7 günde ise %73 oranında değer kazandı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 138 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner