Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum (ETH) Yükselecek mi? Popüler Şirket ETH Tahmininde Bulundu

Ethereum (ETH) Yükselecek mi? Popüler Şirket ETH Tahmininde Bulundu

ABONE OL:google-news

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP’de Yatırım Ortaklarından Sorumlu Başkan Joey Krug, firmasının en son aylık bülteninde Ethereum’dan (ETH) bahsetmesine değindi.

14 Ocak Perşembe günü yayınlanan Pantera Blockchain Letter’da Krug, Ethereum ve ekosistemine bir giriş yaparak başladı:

“Ethereum, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları yazmak isteyen geliştiriciler için kripto para birimi alanında önde gelen varlıktır. Bu yeni finansal sistem için temel para teminatıdır. Ethereum ile herkes katılım sağlayabilir ve birkaç tıklamayla yeni bir finans piyasası oluşturabilir. İsterseniz bir cumartesi gecesi saat 3’te kredi çekebilir ve ertesi gün ödeyebilirsiniz. Ve birine 30-60 saniyede dijital dolar gönderebilirsiniz.”

Ethereum Değer Sağlayacaktır

Krug, Ethereum’un faydalı olduğundan bahsederek, “Şimdi Ethereum’un gerçekten çok faydalı olduğu ve kriptodaki insanlar için ürün pazarını uygun bulduğumuz çağdayız (2019-21). Bu yıl boyunca, bu büyümenin devam edeceğine ve Ethereum’un merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), borç verme protokolleri, sentetik varlık alım satım protokolleri vb. için bir platform olarak kripto para kullanıcıları için daha fazla değer sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Krug, Ethereum’u böylesine ilginç ve olması gerektiğinden daha düşün değerde bir varlık yapan şeylerden bahsetti:

“Uzun vadede Ethereum, potansiyel olarak ücret geliri sağlayan, teminat olarak kullanılan ve ücret ödemek için kullanılan deflasyonist varlık olabilir. Bu mülklerin her biri tek başına onu yatırım açısından büyüleyici bir varlık haline getirir, ancak bir araya gelmeleri onu piyasadaki varlıklardan farklı kılar. Mevcut işlem ücretlerine dayalı zımni P/E çarpanı yaklaşık 79’dur ve temel kullanımın 25 kat arttığı bir şey için (DeFi’de toplam değer) – 100 kat (DEX’ler), hisse senedi piyasalarındaki varlıklara kıyasla inanılmaz derecede düşük değerde olduğunu gösteriyor.”

“Pozitif Katalizörler Var”

Son olarak Keug, Pantera Capital’e Ethereum’da yükseliş olacağını düşündüren ve ETH fiyatının bu yıl yükseleceğinden emin olmalarını sağlayan birkaç pozitif katalizör listeledi:

  • “Ethereum şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %37 oranında geride. ETH’nin Bitcoin’e göre daha az değer gördüğüne inanıyoruz. Bitcoin hakimiyeti son yıllarda %70’in üzerine çıktı. Boğa piyasası devam ederken insanların Bitcoin kazançlarının bir kısmını alıp Ethereum’a aktaracağını düşünüyoruz.”
  • “CME ETH vadeli işlemleri başladığında, Ethereum’u kurumsal yatırımcıların sahip olabileceği bir şey olarak meşrulaştıracak ve aslında tahsis etmesi oldukça kolay bir hale gelecek.”
  • “Giderek daha fazla sayıda yatırımcı, Ethereum 2.0’da ETH’lerini paylaştıkça bu Ethereum’u kilitliyor, bu da fiyat üzerinde daha az satış baskısı anlamına geliyor.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar