Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Başarılı Analist, Bitcoin'den (BTC) Daha İyi Performans Gösterecek 14 Altcoin'i Açıkladı

Başarılı Analist, Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterecek 14 Altcoin’i Açıkladı

ABONE OL:google-news

Venture Coinist’in kurucusu ve kripto para analisti/trader’ı Luke Martin, bu yıl Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstereceğine inandığı 14 kripto para birimi açıkladı.

Profit Maximalist’in yeni bir bölümünde Martin, yeni ortaya çıkan ve yüksek riskli merkeziyetsiz finans (DeFi) pazarında yükseliş beklediğini söylüyor. Kripto para analisti, Three Arrows Capital’in kurucusu Su Zhu’dan bir alıntıya dayanarak, sermayenin neden DeFi’ya akmaya devam edeceğini düşündüğünü açıkladı.

Martin, “Sanki mavi çipli kurumsal sınıf DeFi tokenleri, bir gün küresel finansal sistemin temelini oluşturacak ve ortaya çıkan eşler arası finansal ağlarda gerçek mülkiyeti ve katılımı temsil ediyor. Bunlar uyanmaya ve anlamaya başladı” ifadelerine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Kitleler bunu almaya başlıyor, sadece ilk yatırımcılar değil, aynı zamanda daha yavaş hareket eden kripto para yatırımcılarının bile destekledikleri Bitcoin’e meydan okumaya çalışan eski projelerden bazılarında yeniden fiyatlandırma oluyor. Destekledikleri, büyük vizyonları olan ama aslında hiçbir şey inşa etmeyen eski platformlar. Bu para bir yere akacak. Yani ya Bitcoin’e geri dönecek ya da aslında bir şeyler inşa eden milyarlarca dolar kilitli altcoin’e gidecek. Normlar da onu buluyor, sadece keskin yatırımcılar değil. Ek paranın geldiği ve akmaya devam ettiği yer burasıdır.”

Martin’in Yükselmesini Beklediği Projeler

Yatırımcı ve analist Martin, 2021’in en iyi performans gösteren kripto para birimleri listesini şu şekilde açıklıyor:

 • Getiri toplayıcı yearn-finance (YFI)
 • Sentetik varlıkların DeFi ticaret platformu Synthetix (SNX)
 • Eşler arası lider protokol Aave
 • Merkezi olmayan borsa Uniswap (UNI)
 • Otomatik piyasa yapıcı SushiSwap (SUSHI)
 • Ethereum tabanlı stablecoin yönetişim token’ı Maker (MKR)
 • Borçlanma ve borç verme protokolü Compound (COMP)
 • Zincirler arası likidite ağı THORChain (RUNE)
 • Merkezi olmayan borsa Balancer (BAL)
 • Merkezi olmayan borsa Curve Finance (CRV)
 • Nexus Mutual aktarılabilir token’lar Wrapped NXM (WNXM)
 • Merkezi olmayan uygulamalar için bloklar arası likidite sağlayıcısı REN
 • merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK)
 • Chainlink rakibi Band Protokol (BAND)

Martin, DeFi’ya yatırım yapanların kendilerini finansal sistemin geleceğinden pay kazanacak bir konuma koyduklarını söylüyor.

“Burada, bu DeFi dünyasında inşa edilen şey, merkezi emsallerinden çok daha büyük olacak. Bitcoin’e karşı altın gibi düşünün. 100 yıl sonra hangisinin daha yüksek piyasa değerine sahip olacağını düşünüyorsunuz? Bence Bitcoin, DeFi [projelerinin] merkezileştirilmiş muadillerini geçmeye devam edeceği şekilde, altının piyasa değerini çiğnemeye devam edecek.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar