Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Cardano (ADA) Bu Altcoin Analiste Göre Yeni Bir Boğa Döngüsüne Giriyor: %900 Artış Bekleniyor!

Bu Altcoin Analiste Göre Yeni Bir Boğa Döngüsüne Giriyor: %900 Artış Bekleniyor!

ABONE OL:google-news

Cardano (ADA), tüm kripto para birimi piyasasında görülen yükseliş eğilimini yakalamayı hedeflediği için yeniden yeşil alanda.

Cardano, neredeyse üç yılın en yüksek seviyesi olan 0.39 dolara ulaştıktan sonra fiyatının %42 düştüğünü gördü. Düşüş, yatırımcılar için ADA’nın hızlı bir şekilde toparlanmasına izin veren “satın alma” fırsatı sundu. Crypto Briefing’den analist Ali Martinez’e göre satın alma baskısı artmaya devam ederse, bu altcoin %900’den fazla artabilir.

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan Cardano, dik bir düzeltmenin ardından boğa koşusuna devam etmek için gereken satın alma baskısını kazandı. Artık, kenara itilmiş yatırımcılar pazara yeniden girdiklerinden, ADA tüm zamanların en yüksek seviyelerine hazır görünüyor.

Devasa Boğa Koşusu 

Cardano, iki yıldan fazla bir süredir konsolide olduktan sonra ters bir baş-omuz oluşumundan çıktı. 4 Ocak’taki 0,21 dolarlık direnç bariyerini aşmak, bu altcoin‘in trendinde yeni bir yükseliş döngüsünün başlangıcına işaret etti. Teknik desenin baş ve omuz çizgisi arasındaki mesafeyi ölçerek ve bunu kopma noktasına ekleyerek, ADA’nın %900’den fazla bir ters hedefle karşı karşıya olduğu ifade ediliyor. Doğrulanırsa, ADA, ters baş ve omuzlar tarafından tahmin edildiği gibi piyasa değerinin 2 dolara yükseldiğini görebilir.

download 2021 01 16T084558.648 1536x863 1

Cardano, 0,21 dolarlık direnç seviyesini desteğe dönüştürdüğünden bu yana %85’lik bir yükseliş yaşadı. Bu kripto para birimi, Mayıs 2018’den beri görülmeyen bir fiyat seviyesi olan 0.39 dolara kadar zirveye ulaşmış gibi görünüyor. Kilometre taşının önemi göz önüne alındığında, bazı piyasa katılımcıları, karları kaydetme konusundaki yükseliş dürtüsünden yararlandı. Bu fiyat engeli etrafındaki satış baskısındaki artış, ADA’yı hızla geri döndüğü temel desteğe geri itti.

Teknik açıdan bakıldığında, düşüş Tom Demark (TD) Sıralı göstergesi tarafından zamanlandı. Bu teknik endeks, fiyatlar 0,39 dolara yaklaşırken ADA’nın 3 günlük grafiğinde bir satış sinyali sundu. Düşüş formasyonu, bir toparlanma olasılığının yüksek olması nedeniyle genellikle “altın” geri çekilme bölgesi olarak kabul edilen %61,8 Fibonacci düzelmesine doğru %42’lik düzeltmeye yol açtı.

Birçok kenara itilmiş yatırımcı, piyasaya geri dönme eğiliminin tadını çıkardı. Altın geri çekilme bölgesi tarafından öngörüldüğü gibi, Cardano kaybettiği zemini geri kazanmayı başardı ve şu anda 0.35 dolar civarında işlem görüyor.

download 2021 01 16T084602.645 1536x863 1

Cardano’ya olan talebin daha da artması, onu 0,39 dolarlık direnç bariyerinin üzerine çıkarabilir ve ters baş-omuz modelinin hedefini karşılamak için tekrar yoluna sokabilir. Fibonacci geri çekilme göstergesi, ADA’nın %161,8, %261,8 ve %361,8 seviyelerinde yükselirken muhtemelen sert dirençlerle karşılaşacağını gösteriyor. Bu kritik seviyeler sırasıyla 0,62 dolar, 0,98 dolar ve 1,35 dolardır.

ADA genel direnci geçemezse, başka bir satışın gerçekleşebileceğini belirtmek gerekir. Ancak bu sefer, düzeltme 0,20 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru uzayabilir. Bu nedenle, trader’lar bu kripto para biriminin 0.39 dolar engeline yaklaşırken nasıl davrandığına çok dikkat etmelidir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar