Yükleniyor...

Analist, ETF onayı sonrası çöküş bekliyor: BTC düşebilir!

Ünlü analist Peter Schiff, Bitcoin spot ETF'lerin lansmanından sonra BTC fiyatının çöküş yaşayabileceğini belirtti.

Peter Schiff kripto BTC

Ünlü analist Peter Schiff, Bitcoin spot ETF’lerin lansmanından sonra BTC fiyatının çöküş yaşayabileceğini belirtti.

Kripto para piyasası, haber akışlarının etkisiyle büyük bir yükselişe imza attı. Özellikle Eylül ayında, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanabileceğine yönelik haberler BTC boğasını başlattı. BTC, iki ay gibi kısa bir sürede 25 bin dolardan 37 bin dolara kadar yükseldi.

ETF’ler daha onaylanmadan BTC’nin boğa koşusu yaşaması fikir ayrılıklarına sebep oldu. Kripto sektörünün bir kısmı onay geldikten sonra daha fazla yükseliş beklerken, diğer kısım onayın ardından BTC’de çöküş bekliyor.

Ünlü analist Peter Schiff de çöküş bekleyen isimler arasında. Schiff, haberi sat tekniğinin çalışacağını ve ETF’lerin lansmanından sonra BTC’nin çökeceğini düşünüyor.

Peter Schiff, BTC için düşüş sinyali verdi

Altın ve emtia uzmanı Peter Schiff, Bitcoin (BTC) için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BTC boğa

Kripto sektörünün merakla beklediği Bitcoin spot ETF’lerine değinen Schiff, “beklentiyi al haberleri sat” yatırım stratejisini işaret etti. Analist, ETF’lerin geleceği beklentisinin hali hazırda BTC’yi fiyatladığını ve onayların ardından büyük bir çöküşün gelebileceğini belirtti.

Schiff’in değindiği strateji, genellikle haber akışlarının fiyatlanması anlamına geliyor. Beklentiyi al kısmında yatırımcılar, haberin yaratacağı beklentiyi alım yönlü stratejiyle karşılıyor. Diğer taraftan yatırımcılar, haberi sat kısmında fiyatın yükseldiğini düşünerek kar satışı yapıyor.

Europac’ın baş ekonomisti ve küresel stratejisti Peter Schiff, BTC fiyatının sıfıra dönmeye mahkum olduğunu ve aslında hiç kimsenin para kazanmak dışında BTC’ye ilgi göstermediğini belirtmişti. Şimdilerde Schiff, 18 ayın en yüksek fiyat noktasına ulaşan BTC için düşüş senaryoları hazırlamaya başladı. Schiff’e göre, Bitcoin spot ETF’leri piyasaya sürüldükten sonra BTC büyük bir düşüş yaşayacak.

Bitcoin spot ETF onaylarının Ocak 2024 tarihinden sonra geleceği konuşulurken, 2023 yılının sonları büyük bir BTC yükselişine ev sahipliği yapıyor.

Yatırımcıları uyaran Schiff, şunları söyledi; “Bu yüzden söylentiyi satın alan insanlar, satmak için gerçeği beklerlerse aslında kar etmeyeceklerdir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner