Yükleniyor...

Analist: Tether (USDT) 1 Doların Altındayken Bitcoin’den (BTC) Uzak Durun

Kimi kripto para analistine göre, 2019'u 7.

Tether USDT Bitcoin BTC

Kimi kripto para analistine göre, 2019’u 7.000 dolar seviyesinin üzerinde kapatmayı başaran Bitcoin’de yeni yılın başında kısa vadeli düşüşler yaşanabilir. Çünkü Tether, Temmuz 2019’dan bu yana 1 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor ve bu durum Bitcoin için iyiye işaret değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zaman zaman kripto para topluluğunda tartışmalara konu olan Tether’in piyasalar için büyük bir likidite kaynadığı olduğu bir gerçek ancak Bitcoin talebini ve fiyatlarını manipüle etme potansiyeline sahip. En büyük stablecoin bu nedenle sık sık eleştirilerin hedefi oluyor.

Tether, 1 doların altına düştüğünde Bitcoin’de bundan olumsuz etkileniyor. Temmuz 20192dan piyasada düşüşler kaydedilmeye başladığında USDT de düşüş trendine girdi. Kripto para analisti Josh Olszewicz, Bitcoin fiyatı ile Tether fiyatı arasındaki korelasyona dikkat çekiyor ve “USDT 1 doların altındaysa Bitcoin’den uzak durun” değerlendirmesinde bulunuyor. Analist ayrıca Bitcoin’deki düşüş eğiliminin devam edebileceğini ifade ediyor.

Analist, “Tether 1 dolar olana kadar, yükseliş beklemiyorum. Temmuz ayından bu yana, USDUSDT 1 dolara yükselmedi.” diyerek bunun yatırımcıların USDT’den çıkıp fiat paraya geri döndüğünün bir işareti olduğunu belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x