Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Analist: Tether (USDT) 1 Doların Altındayken Bitcoin'den (BTC) Uzak Durun

Analist: Tether (USDT) 1 Doların Altındayken Bitcoin’den (BTC) Uzak Durun

ABONE OL:google-news

Kimi kripto para analistine göre, 2019’u 7.000 dolar seviyesinin üzerinde kapatmayı başaran Bitcoin’de yeni yılın başında kısa vadeli düşüşler yaşanabilir. Çünkü Tether, Temmuz 2019’dan bu yana 1 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor ve bu durum Bitcoin için iyiye işaret değil.

Zaman zaman kripto para topluluğunda tartışmalara konu olan Tether’in piyasalar için büyük bir likidite kaynadığı olduğu bir gerçek ancak Bitcoin talebini ve fiyatlarını manipüle etme potansiyeline sahip. En büyük stablecoin bu nedenle sık sık eleştirilerin hedefi oluyor.

Tether, 1 doların altına düştüğünde Bitcoin’de bundan olumsuz etkileniyor. Temmuz 20192dan piyasada düşüşler kaydedilmeye başladığında USDT de düşüş trendine girdi. Kripto para analisti Josh Olszewicz, Bitcoin fiyatı ile Tether fiyatı arasındaki korelasyona dikkat çekiyor ve “USDT 1 doların altındaysa Bitcoin’den uzak durun” değerlendirmesinde bulunuyor. Analist ayrıca Bitcoin’deki düşüş eğiliminin devam edebileceğini ifade ediyor.

Analist, “Tether 1 dolar olana kadar, yükseliş beklemiyorum. Temmuz ayından bu yana, USDUSDT 1 dolara yükselmedi.” diyerek bunun yatırımcıların USDT’den çıkıp fiat paraya geri döndüğünün bir işareti olduğunu belirtiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar