Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Ayı Trendinde Kaldı: BTC Sevgililer Gününden Önce 8.700 Dolara Ulaşabilir Mi?

Kripto para trader’ı Josh Olshevich'e göre, bu yılın Ocak ayında, Bitcoin fiyatı için büyük bir değişiklik olmayacak.

btc ayı bitcoin

Kripto para trader’ı Josh Olshevich’e göre, bu yılın Ocak ayında, Bitcoin fiyatı için büyük bir değişiklik olmayacak.

Bitcoin Fiyatı Düşüş Eğilimi Gösteriyor

Kripto para birimi uzmanı Josh Olszewicz’e göre, Bitcoin fiyatı bir günlük grafikte hala düşüş eğilimi gösteriyor. Olszewicz, BTC’nin büyük bir azalan üçgenin alt desteğinin altına %20 değer kaybederek düştüğü Eylül ayından bu yana ayıların kontrol altında olduğunu düşünüyor.

BTC Fiyatında Ayı Baskısı

Yazım sırasında BTC 7.178 dolar seviyesinde işlem görüyor ve ayılar yeni yılda ilk kez Bitcoin’i psikolojik olarak önemli olan 7.000 dolar seviyesinin altına düşürmeye çalışıyor.

Olshevich, BTC’nin, hakim eğilimi belirlemek için popüler bir gösterge olarak kullanılan 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) altında kalması nedeniyle hala düşüş eğiliminde olduğunu açıklıyor. Herhangi bir varlığın fiyat hareketi, bu uzun vadeli hareketli ortalamanın altında kaldığında genellikle düşüş eğilimi olarak kabul edilir.

Üstelik, BTC, destek ve direnç seviyelerini belirleyen bir gösterge olan Ichimoku bulutunun altında işlem görerek güçlü bir düşüş trendine işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı 8.700 Dolara Ne Zaman Ulaşabilir?

Olumlu bir kayda göre Olszewicz, Bitcoin grafiğinin bazı “dipsiz titreşimleri” olduğunu söyledi. Trader, ters baş-omuz modeli veya Adem ve Havva (A&E) paterni gibi tipik boğa oluşumlarını yakından izlemenin faydalı olacağını ileri sürüyor (A&E paterni 2017’de BTC’yi 5.000 dolara yükseltmişti).

Bir Tenkan/Kijun (TK) haçı ve büyük bir Ichimoku bulutu E2E’nin ardından C-kelepçe formasyonu kapıyı 8.700 dolara açabilir. Ancak Olszewicz, Sevgililer Günü’ne kadar büyük bir fiyat hareketi beklemiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner