Yükleniyor...

Analiste Göre Son CEO Göçü Bitcoin’i (BTC) Olumlu Yönde Etkileyebilir

Bir kripto para analisti göre, büyük şirketlerin CEO'ları bir bir istifa ediyor ve bu şirketlerin hisse senetleri düşüş trendinde; hepsinden önemlisi, Bitcoin mevcut fiyatlarla oldukça ucuz.

Bitcoin BTC 7

Bir kripto para analisti göre, büyük şirketlerin CEO’ları bir bir istifa ediyor ve bu şirketlerin hisse senetleri düşüş trendinde; hepsinden önemlisi, Bitcoin mevcut fiyatlarla oldukça ucuz.

Son CEO göçünün 2008 yılında dünyayı rahatsız eden finansal krizi anımsattığını düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Kripto para analisti CryptoBirb, Bitcoin’in başka bir küresel durgunluk göz önüne alındığında çok ucuz olduğu konusuna değinmek için Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Analistin de dikkat çektiği gibi, 25 Şubat’ta çok sayıda yüksek profilli baş yöneticinin istifasına tanık olundu. Disney’de 15 yıl geçirdikten sonra aniden görevini bırakan Bob Iger bu istifalardan en şok edici olanıydı. Mastercard CEO’su Ajay Banga’nın da yıl sonuna kadar istifa etmesi bekleniyor.

2019’da 1300’den fazla CEO görevini bıraktı ve bu sayı 2008 küresel ekonomik krizi sırasında gemiden atlayanların sayısından fazla. Yeni bir varlık sınıfı olarak görülen Bitcoin’in ABD’nin New York kentinde bulunan bir Amerikalı yatırım bankası olan Lehman Brothers iflasına ve banka kurtarma işlemlerine doğrudan bir yanıt olduğu düşünüldüğünde, başka bir ekonomik buhran yaşanması durumunda merkez haline gelebilir.

Birçok Hisse Seneti Düzeltme Bölgesinde

Dünyanın dört bir yanındaki harap olmuş küresel piyasalar yaklaşmakta olan bir başka krizin en önmeli işareti. CNBC’ye göre, Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi (DJIA) yeni günde 400 puan daha kaybedecek. Bu da önceki ekonomik durgunluktan bu yana ABD hisse senetleri için en kötü haftanın yaşanabileceği anlamına geliyor.

CryptoBirb, DJIA’daki düşüş trendini işaret ederek, endeksin bir haftadan daha kısa bir süre içinde yüzde 8 düştükten sonra endeksteki düzeltmenin devam edebileceğini belirtti. Bu da daha büyük felaketlerin yolda olduğu anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner