Yükleniyor...

Analistler, Bitcoin 50.000 dolara yürürken temkinli

Lider kripto para Bitcoin, 49 bin doları aşarak Aralık 2021'den beri en yüksek seviyeye ulaştı.

Analistler, Bitcoin 50.000 dolara yürürken temkinli

Lider kripto para Bitcoin, 49 bin doları aşarak Aralık 2021’den beri en yüksek seviyeye ulaştı.

BTC, Wall Street açılışının ardından hızla yükselse de bazı kripto para analistleri temkinli bir yaklaşım sergiliyor.

Bitcoin, temel direnç seviyesinin altında yer alıyor

Bitcoin, 50.000 dolarlık psikolojik sınırın oldukça yakınında işlem görüyor. Alıcılar ve satıcılar, önemli direnç seviyesinde çekişmelerini devam ettiriyor.

Popüler trader Mac, Bitcoin’in uzun süredir 50.000 doların altında konsolide olduğunu ve bunun son yaşandığı dönemde bir ralli gerçekleştiğini hatırlattı.

Bir başka trader Jelle, Bitcoin’in ATH seviyesine ulaşabilmesi için şu anda en iyi konumda olduğunu ifade etti.

Bu sefer farklı mı olacak?

Material Indicators kurucu ortağı Keith Alan ve birkaç analist, 50.000 dolar seviyesi ile ilgili olarak temkinli konuştu

Alan, 12 Şubat’ta X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, BTC/USD paritesinin destek seviyesini yeniden test olmasının iyi olacağını düşünüyor.

“Bitcoin’in destek seviyesini yeniden test etmesinin başka bir yükseliş için sağlıklı bir temel oluşturacağını düşünsem de tam tersi bir senaryoya da hazırlıklı olmak gerekiyor.
50.000 dolar seviyesine yönelik çok fazla bir duyarlılık söz konusu. Fiyatın 0,618 Fib’i kırması durumunda fiyatı yavaşlayacak çok fazla talep likiditesi mevcut değil. Eğer bu şekilde olursa short pozisyonlarda büyük bir sıkışma yaşanacak.”

Alan, 2021’deki en yüksek seviyelerden biri olarak ölçülen 0,618 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 48.300 dolar olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner