Yükleniyor...

Analistler Bitcoin’i ele aldı: ATH seviyesine ulaşacak mı?

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca belirli bir aralıkta kalsa da yükseliş momentumu yakalamayı başardı.

Analistler Bitcoin'i ele aldı ATH seviyesine ulaşacak mı

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca belirli bir aralıkta kalsa da yükseliş momentumu yakalamayı başardı. Analistler, yarılanmaya sayılı günler kala yükseliş eğiliminin muhtemel olacağı görüşünde birleşti.

Analist MilkyBull Crypto, Bitcoin’in yarılanma öncesinde ilk kez kritik bir direnç seviyesinin üzerinde kapandığını belirtti. Özellikle 2016 ve 2020 yıllarını öne çıkaran analist, benzer dönemlerdeki kırılmaların da boğa rallilerinden önce gerçekleştiğini belirtti. Buna göre kırılmalarında ardından 2016 yılında 63, 2020 yılında ise 49 gün sonra ATH seviyesine ulaşıldı.

MilkyBull, geçmişte yaşananların tekrarlanması halinde Nisan 2024’e kadar yeni bir zirve görülebileceğini belirtti.

Boğa rallisinin işaretleri

Trader Jelle’nin paylaştığı analize göre Bitcoin anda haftalık RSI’ı şu anda 70’in üzerinde yer alıyor. Bu tür aşırı alım noktaları, tarihsel açıdan bakıldığında genellikle boğa rallisine işaret ediyor.

Bir başka analist Michaël van de Poppe da Bitcoin’in olumlu görüntüsüne vurgu yaptı ancak BTC’nin 54.000 – 58.000 dolar bandına çıkmadan önce kısa vadede bir geri çekilme yaşayabileceğini hatırlattı.

ATH mayıs ayında mı?

Analist Kevin Cage, Bitcoin’in son geri çekilmeyi kararlı bir şekilde aştığını vurguladı. Önceki üç büyük BTC rallisinde, haftalık mumun bu seviyenin üzerinde kapanması ATH’ye giden süreci başlattı.

Yaşanan bu gelişmeler sırasında 28-98 gün arasında yeni zirveler görüldü. Bu aralığı mevcut piyasa ortamına uyarlayan Cage, Bitcoin’in bir sonraki ATH’ı için 18 Mart ile 27 Mayıs arasını işaret etti.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre 52.067 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner