Yükleniyor...

Ethereum (ETH), bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir mi?

Popüler analist, ETH'nin 2019 yılındakine benzer bir düzeltme yaşayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Ethereum (ETH), bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir mi

Popüler analist, ETH’nin 2019 yılındakine benzer bir düzeltme yaşayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Analist Benjamin Cowen, ETH’nin çok daha düşük seviyelere gerilemesine sebep olabilecek tarihsel bir modeli tekrarlama ihtimalinin olduğunu ifade etti.

YouTube yayınında konuşan Cowen, ETHnin yükselen takoz formasyonundan önceki kırılmayı geçersiz kılana kadar ve yeni bir düşük seviyeyi test edene kadar dip yapmadığını hatırlattı. Ek olarak ETH/BTC işlem çiftinin düşüşünün ardından ETH’nin de düştüğünü kaydetti.

Cowen, ETH/BTC’nin destek seviyesi üzerinde sallantılı bir yapıda olması sebebiyle bunun ETH/USD için bir düşüş anlamına gelebileceğini ve ETH’nin 1.200 dolar seviyesine gerileyebileceğini vurguladı.

“ETH/BTC değerlemesine göz atarsanız, paritenin bozulduğu 2019 yılının temmuz ayında da tam olarak bu seviyelerde olduğunu göreceksiniz. Temmuz 2019’da ETH/USD’nin düşmeye başladığı bölge 362,39 dolar geldiği nokta ise 118 dolar seviyesi.
Bu düşüş, ETH/BTC değerlemesi bozulana kadar gerçekleşmedi. ETH/BTC kırılmasının ardından ETH/USD’de de benzer bir düşüş görüldü. Peki bugün hangi noktadayız. Çok benzer bir sürecin gerçekleştiğini görmeye yakınız.”

ETH/BTC, yazı kaleme alındığı sırada 0.05691 (2.946 dolar) üzerinden işlem görüyor ve Cowen’in belirlediği 0,049 BTC (2.570 dolar) desteğinin üzerinde yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner