Yükleniyor...

Analistler: “Destansı Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Başlamak Üzere”

Bitcoin, son birkaç günde 11.

Analistler Destansi Bitcoin BTC Boga Kosusu Kosede

Bitcoin, son birkaç günde 11.500 doların altına düşen son düzeltmelerle 12.000 dolarlık fiyat seviyesini sürekli olarak sürdüremedi. Fiyat şu anda %2.97 arttı ve 11.700 dolar destek alanının biraz üzerinde dar bir aralıkta yatay işlem görüyor. Kripto para analisti Michael Van De Poppe’ye göre, 11.300 doların altındaki bir geri çekilme Bitcoin’in 10.000 dolara düştüğünü bir senaryo üretebilir.

Son dönemdeki düşüş, Eylül ayından bu yana insanların daha fazla Bitcoin biriktirmesi için anıtsal bir zaman olduğunu düşünen yatırımcılara hiçbir sürpriz sunmuyor, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaşması ise muhtemel gözüküyor.

Haziran ve Temmuz aylarından farklı olarak, Bitcoin’in Ağustos ayındaki fiyatı, çeşitli türev borsalarında büyük ölçüde tasfiye edilmesine yol açan daha fazla geri çekilme yaşadı.

11.600 Dolarlık Destek Seviyesi, Bitcoin’in Bir Sonraki Fiyat Hareketi İçin Kritik

Bitcoin’in 12.000 doları tekrar test etmesi için, alıcıların 11.800 dolarlık direnç seviyesinden geçmeye zorlayacak kadar güçlü olması gerekecek, bu da fiyatın keskin bir şekilde düşerek destek seviyelerini düşürmesine neden olabilir.

10.000 dolar işaretinin altında, alt destek bölgesi 9.700 dolar gözüküyor, Michael Van De Poppe, Bitcoin’in bu kadar geriye gitmesini olasılıklar arasında görüyor:

“BTC için can alıcı alan 11.400-11.600 alanı. Bunu tutarsak, biraz konsolide edebiliriz ve bazı düzgün sıçramalar yapabiliriz. Bölgenin kaybedilirse 9.700’deki CME açığının ciddi bir senaryo olacağını düşünüyorum.”

Profesyonel trader’lar yine de Bitcoin konusunda aşırı derecede yükseliş gösteriyor. Hem 2 Ağustos’taki 1.500 dolarlık ani düşüş hem de son 1.000 dolarlık geri çekilme, Temmuz ayı sonlarında OKEx ve Binance gibi büyük borsalardaki yatırımcıların long pozisyonlarını sarsmadı. İniş ve çıkışlara rağmen, kripto piyasası hala hisse senetlerini geride bıraktığı için yatırımcılar yükselişte. Kripto para analisti Qiao Wang, bu durumu şu şekilde açıklıyor:

“Neredeyse 10 yıldır ABD hisselerini alıp satıyorum ve neredeyse 10 yıldır kripto ticareti yapıyorum ve 2020’de kripto para piyasasında kazanmanın ABD hisselerinde kazanmaktan çok daha kolay olduğunu söyleyebilirim.”

 Bitcoin’in (BTC) Bir Sonraki Boğa Koşusu Efsanevi Olacak

Hükümetin mali planları, ekonomiye daha fazla para enjekte etmeye devam edecek, bu ABD doları için kötü, ancak Bitcoin elde etmek için ne kadarının kullanılacağına bağlı olarak Bitcoin’in piyasa değerlemesi için iyi.

Profesyonel analist Max Kaiser’e göre, Warren Buffett’ın hisse senetlerini altın karşılığında terk etmesi gibi geleneksel piyasadaki en son gelişmeler Bitcoin için büyük bir yükseliş hareketi olduğunu gösteriyor. Küresel varlıkların %1’i (1 trilyon dolar) Bitcoin’e gelirse BTC fiyatı 50.000 dolara ulaşacak.

Tecrübeli kripto trader’ı Scott Melker, boğa piyasası başlamak üzere olduğundan, düşüşlerde alım yapmanın kısa vadeli gerilemelerden korkarak satış yapmaktan daha akıllıca olduğunu belirtti:

“Tüm paranızı alıp satarsanız ve gerçekleşene kadar hiçbir şey kalmazsa, destansı boğa koşusunun tadını çıkarmak zor olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner