Yükleniyor...

Analistler ikiye bölündü: Bitcoin fiyatı yükselecek mi yoksa düşecek mi?

Bitcoin yarılanmasına yaklaşık 2 aylık bir süre kala, BTC'nin potansiyel gidişatı konusunda fikir ayrılıkları yaşanıyor.

Analistler ikiye bölündü Bitcoin fiyatı yükselecek mi yoksa düşecek mi

Bitcoin yarılanmasına yaklaşık 2 aylık bir süre kala, BTC’nin potansiyel gidişatı konusunda fikir ayrılıkları yaşanıyor.

Popüler trader David, Bitcoin’in 30.000 dolara doğru kırılmaya doğru gittiğine dikkat çekti. Trader, teknik görünümde düşüş eğilimini değiştirecek yeni bir şey olmadığını söyledi. Önümüzdeki iki ay boyunca yaklaşık yüzde 30 oranında bir düzeltmenin gerçekleşeceğini iddia etti.

David, şu an yaşanan yükselişin bir “tuzak olduğuna dikkat çekti. Trader, birçok kişinin uyarıları dikkate almadığını da ifade etti.

Argümanlar birbiriyle çelişiyor

Analist Rekt Capital, geçmiş döneme bakıldığında Bitcoin’in geri çekilme döneminin bitişine yalnızca bir hafta kaldığını iddia etti. Ek olarak, önceki yarılanma öncesi dönemlerdeki gibi Bitcoin’in bir ralli başlatacağını vurguladı.

Analistlerin görüşleri zıtlık gösteriyor. David, yüzde 30 civarı bir düşüş beklerken, Rekt Capital ise geri çekilme döneminin sona ermek üzere olduğunu söylüyor.

Yatırımcıların, farklı argümanların art arda gündeme geldiği şu günlerde daha dikkatli olmalarında fayda var. Önümüzdeki haftalar, gidişatın netleşmesi için daha kritik bir öneme sahip olabilir.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre 43.048 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner