Yükleniyor...

Analiz: Bitcoin (BTC) Fiyatı, Bu İndikatöre Göre 250.000 Dolara Ulaşabilir

Bitcoin'in (BTC) pazar zirvelerini gösteren bir gösterge, hala büyüme için yer olduğunu gösteriyor ve Bitcoin'in 4,4 kat artarak 260.

bitcoin symbol on red question mark

Bitcoin’in (BTC) pazar zirvelerini gösteren bir gösterge, hala büyüme için yer olduğunu gösteriyor ve Bitcoin’in 4,4 kat artarak 260.000 doların üzerine çıkabileceğini ima etti.

Glassnode’un önerdiği Long-Term Holder MVRV metriğine göre, Bitcoin’in mevcut boğa koşusu başka bir fiyat artışı için devam edebilir. Bu fiyat artışı 4 katı bile bulabilir. Eş zamanlı olarak, sıfır olmayan ve 0.01+ hesapların her ikisi de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıkça ağın etkinliği artmaya devam ediyor.

Bitcoin 250.000 Dolar ve Ötesine Gider mi?

Lider kripto para birimi, geçtiğimiz birkaç ay içinde boğa koşusu yaptı. Sonuçta, fiyatı Ekim başından bu yana yaklaşık altı kat artarak yakın zamanda kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.800 dolara yükseldi.

Nispeten kısa bir dönemdeki bu etkileyici artışa rağmen, analitik kaynağı Glassnode, yükselişin altı basamaklı bir fiyat bölgesinde iyi bir şekilde devam edebileceğini belirtti. Şirkete göre, yalnızca en az 155 günlük ömre sahip UTXO’ları dikkate alan Uzun Vadeli Piyasa Değeri/Gerçekleşen Değer metriği, Bitcoin piyasası zirvelerinin iyi bir göstergesi.

Metrik şu anda 10’da ve hala kırmızı bölgenin altında. 2017’deki bir önceki boğa döngüsü sırasında, LTH MVRV benzer bir noktadayken BTC 4.500 dolardan işlem gördü. Bu noktadan sonra, varlık fiyatı yaklaşık 4,4 kat patladı ve Aralık 2017’deki zirvesiyle yaklaşık 20.000 dolara ulaştı.

Şimdi benzer bir senaryo gerçekleşirse, Bitcoin’in fiyatı birim başına 250.000 doların üzerine çıkabilir. Bu şekilde piyasa değeri yaklaşık 4,7 trilyon ABD doları veya Apple’ınkinden iki kat daha fazla olacaktır.

PIC1111

Bu potansiyel fiyat etiketleri şimdilik oldukça iyimser görünse de, çok sayıda Bitcoin savunucusunun yakın zamanda benzer tahminler öngördüğünü belirtmekte fayda var. 2020 sonu tahmininde çok isabetli olan Max Keiser, 2021’de token başına 220.000 doların gerçekleşebileceğini defalarca söyledi.

Stok akışının yükseltilmiş versiyonu olan popüler S2FX modeli, bu yıl 288.000 doları ön görürken, yaratıcısı yakın zamanda inancını vurguladı.

Yeni zirvelere ulaşan fiyatın yanı sıra, BTC ağ aktivitesi de son birkaç ayda katlanarak artıyor. 2018’de yıl boyu süren ayı piyasasında keskin bir düşüş yaşayan içerisinde BTC bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı, 36.700.000’in üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

PIC222 1

Ek olarak, en az 0.01 Bitcoin (bugünün fiyatları itibariyle kabaca 590 dolar değerinde) tutan diğer hesaplar da yeni bir rekor kırdı. Daha fazla Glassnode verileri, bu tür cüzdanların artık 8.900.000’den fazla olduğunu gösteriyor.

PIIC333

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner