Yükleniyor...

Anneler Kripto Para Alanına Yönelmeye Başladı

Dünya dijital bir ortama doğru ilerlerken anneler de kripto para ekosistemini keşfetmeye başladı.

kripto para kadin

Dünya dijital bir ortama doğru ilerlerken anneler de kripto para ekosistemini keşfetmeye başladı.

NBC News tarafından hazırlanan bir habere göre, anneler kendilerini dijital ortamda eğitmek amacıyla kripto para alanına girmeye başladı.

Anneler, Kripto Para Alanını Keşfediyor

kripto kadin

Facebook’un geçtiğimiz Ekim ayında metaverse’e odaklandığını açıklayarak ismini Meta olarak değiştirmesinin ardından Sarah Monson, kripto para birimleri ve NFT’ler hakkında bilgi edinmek için çaba sarf etmeye başladı.

Nisan ayı başlarında gerçekleşen NFT LA konferansında konuşan Monson, katılımcılara 6 yaşındaki kızının giderek karmaşıklaşan dijital ortamda gezinmesine yardımcı olmak için metaverse’ü anlamaya çalıştığını söyledi. Monson, NFT’ler ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere metaverse ile ilgili teknolojiler hakkında bilgi edinmeye başladığını anlattı. Monson, bu konuda kendini eğitmek istediğini dile getirdi.

Rapor, her geçen gün artan sayıda annenin, genel olarak genç erkek yatırımcıların hakim olduğu bir pazar olan kriptoya yatırım yapmaya başladığını ortaya çıkardı.

NBC News tarafından görüşülen anne yatırımcıların çoğu, ailelerinin finansal güvenliğini “anlamlı bir şekilde değiştirmenin” bir yolu olarak kriptoyla ilgilendiklerini bildirdi.

Black Women Blockchain Konseyi’nin kurucusu Olayinka Odeniran şunları söyledi:

“Gittikçe daha fazla ebeveynin bu alana girmesiyle, farklı bir zihniyete sahibiz. Yaklaşımımız, yalnızca yatırım yapmak için burada bulunan bekar erkeklerden veya kızlardan farklıdır. Gerçekten buradayız çünkü ailemize bir şeyler bırakmak istiyoruz ve onların da bizim alanımıza katılabilmelerini istiyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner