Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Korku ve Açgözlülük Endeksi, Aşırı Korkuya İşaret Ediyor

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, varlığın fiyatının 34.

btc 1

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, varlığın fiyatının 34.000 dolara kadar düşmesiyle “aşırı korku” bölgesinde yer alıyor.

Balinalar tarafından yönlendirilen son düzeltmenin ardından Bitcoin endeksi, aşırı korku seviyesinde yer aldı.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, varlığın değerinin 33.000 dolara kadar gerilediği Ocak ayından bu yana hiç bu kadar kötü durumda olmamıştı.

Mart ayının sonlarında Bitcoin, 50.000 dolara doğru ilerlese de başarısız oldu ve değer kaybetmeye başladı. BTC yalnızca Nisan ayında 10.000 dolardan fazla değer kaybetti ve ayı 40.000 doların altında kapattı.

Bitcoin Fed’in faiz oranlarını 50 baz puan artıracağını açıklamasının ardından 40.000 dolara sıçrasa da bu yükseliş kısa sürdü.

Bitcoin kısa bir süre sonra 36.000 dolara kadar düştü ve Ocak ayının sonundan bu yana en kötü seviyesi olan 34.000 dolara kadar geriledi.

Bu düşüşlerin ardından Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde de büyük bir düşüş gözlemlendi. Endeks şu anda 18’de ve “aşırı korku”ya işaret ediyor.

aaa

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner