Yükleniyor...

Anthony Pompliano, Fed’in Durmayacağını İfade Ediyor

Anthony Pompliano, mart ayı sonuna kadar her gün yapılacak olan 1 trilyon dolarlık repo operasyonlarını duyurduktan sonra Federal Rezerv'in durmayı planlamadığını iddia ediyor.

anthony pompliano

Anthony Pompliano, mart ayı sonuna kadar her gün yapılacak olan 1 trilyon dolarlık repo operasyonlarını duyurduktan sonra Federal Rezerv’in durmayı planlamadığını iddia ediyor.

ABD Merkez Bankası Fed, mart ayı sonuna kadar repo piyasalarına her gün en az 1 trilyon dolardan fazla likidite enjekte edilmesi hakkında bir açıklama yaptı. Bankaların devam etmekte olan krizi atlatmasına yardımcı olmak için yapılan bu hamle çok konuşuluyor. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun konuyla ilgili düşünceleri, hükümetin bu operasyonları bir kez daha uzatacağını ifade ediyor.

Bankaların, ABD Hazineleri’nin Fed’den nakit alması için benzer bir teminat sağlaması bekleniyor. Bu likidite kısa vadeli operasyonlar için gerekli. ABD merkez bankası, 16 Mart’ta 500 milyon dolarlık repo operasyonlarına yukarıda belirtilen toplam 1 trilyon dolarlık rakamına ulaşmadan önce başladı. Fed, faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirdi ve 700 milyar dolarlık bir QE programı başlattı.

İddiaya Girmek İster misiniz?

Digital Currency Grup CEO’su Barry Silbert, Fed’in her gün mücadele ekonomisine bu kadar parayı enjekte edecek olmasını #PlanB hashtag’i ile tweetlemişti. Bu arada, ünlü Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano da Fed’in repo operasyonlarının durmayacağını tahmin ediyor. Pompliano şunları söyledi: “Fed bu hafta sadece günlük 1 trilyon dolar repo olacağını söylemişti hatırlıyor musunuz? Birçoğunuz bunun birkaç gün ve daha uzun olacağını söyledi. Katılmadım. Sonra sadece ayın geri kalanında yapacaklarını açıkladılar. Kim bunun burada son bulmayacağına dair iddiaya girmek ister?”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner