Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Yaşanacak mı?

Bitcoin, 2020’nin en düşük fiyatının yüzde 60 oranında üzerine çıktı.

1 2

Bitcoin, 2020’nin en düşük fiyatının yüzde 60 oranında üzerine çıktı. Lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 6 bin 112 dolardan işlem görüyordu.

Lider kripto para birimi iyileşme belirtileri gösterirken, bir kripto tüccarı Bitcoin’in henüz düşüş ortamından çıkmadığını dile getirdi. Benjamin Blunts, Twitter’daki takipçilerine, BTC’nin tekrar gerileyeceğini dile getirdi. Blunts şu ifadeleri kullandı: “Ben bir süredir BTC güncellemesi paylaşmadım. Ancak yapısal olarak bu artış düzeltici görünüyor, bence bu bir ABC ve buradan daha da aşağıya düşebiliriz.”

Bitcoin

BTC Düşüş Trendini Sürdürecek

Tüccar, Bitcoin’in fiyat hareketini Elliott Wave Teorisi’ni kullanarak analiz ediyor. Gelişmiş teknik analiz, piyasa katılımcılarının tekrarlayan davranışlarını sergileyen tekrarlayan dalga modellerinin belirlenmesine dayanmaktadır. Elliot Wave ilkelerine dayanarak, ayı piyasasında düzeltici bir ABC geçici bir yükseliştir. Kalıp tamamlandığında, varlık büyük olasılıkla düşüş trendini sürdürecektir.

Benjamin Blunts, Elliott Wave analizindeki uzmanlığını 2018’de Bitcoin fiyatını doğru bir şekilde tahmin etmek için kullanmıştı. Tüccar, 3 bin 200 dolar öngörüsünde yanılmamıştı.

Herkes Farklı Düşünüyor

Ancak herkes BTC’nin düşüş yaşayacağını düşünmüyor. AvaTrade analisti Naeem Aslam, Bitcoin’in boğa için toparlandığını söyledi. Aslam, şunları söyledi: “Bitcoin söz konusu olduğunda, kripto kralı iyi durumda ve iyi bir yükseliş gördük. Fiyatın 6 bin doları aştığı göz önüne alındığında – önemli bir direnç seviyesi – artış ivmesinin hızlanması muhtemeldir ve eğer fiyat günlük olarak 200 günlük hareketli ortalamayı geçerse, bu bir devasa satın alma sinyalidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner